Епопея з частиною будинку в центрі міста, який на очах почав розвалюватись, продовжується.
Ми вже писали, що для розбирання двоповерхової частини будинку по вулиці Житомирська, 2, комунальний ВЖРЕП, на балансі якого перебуває будинок, замовив у житомирських проєктантів документи вартістю 75 тисяч гривень.
Днями я подивився і погортав ці документи: кілька десятків сторінок з фотографіями, описом, кількома схемами та кошторисом на роботи з розбирання. Ця тека більше схожа на якусь курсову роботу учня будівельного коледжу, ніж на те, за що можна заплатити 75 тисяч. Але історія ця почалась ще раніше, коли в 2019 році було замовлено технічний звіт, в якому було доведено, що частина будівлі не може надалі експлуатуватись і підлягає зносу.
Влітку цього року будинок, не діждавшись, поки його знесуть, став «розбиратись» сам. Спочатку частина стіни, потім ще частина. Управління ЖКГ запросило з бюджету 700 тисяч гривень безпосередньо на виконання робіт із розбирання частини, що ще залишилась. На депутатських комісіях були численні дискусії з цього приводу, а на сесії депутати не погодились виділити такі кошти.
І як виявилось, що цифру 700 тисяч хтось взяв просто зі стелі, адже в кошторисній документації (виготовленій за 75 тисяч) вартість усіх, навіть надуманих робіт, вклалась в 521 тисячу гривень. Та тепер це вже не так важливо, адже гроші з бюджету не виділили.
Власними силами керівництво ЖЕКу відмовляється зносити будинок, адже не має на це відповідних ліцензій, та й з самими працівниками-пенсіонерами їм це не під силу.
А могли б зробити зовсім по-іншому. Продати цю частину будинку, хоча б і за безцінь. В такому місці обов’язково знайшовся б хтось, хто розібрав би його за 50 тисяч гривень, а за 500 збудував тут же нові приміщення. На жаль, ціни в будівництві за приватні і за бюджетні кошти відрізняються навіть не в рази.