Розпочате будівництво біля міськвиконкому викликало обурення і масу невдоволення у жителів будинку, що знаходиться поруч. Як вони стверджують, про те, що біля їхньої оселі з’явиться нова будівля з туалетами дізналися, коли побачили перші етапи будівництва. Сама ж вивіска з зображенням майбутнього об’єкта з’явилася значно пізніше. Ось і вирішили замовник з проектувальником пояснити все та дати відповіді на запитання жителям Європейської, 47.
Проте, крім вище згаданих осіб, декількох мешканців будинку, «свободівців» та журналістів більше нікого не було. Як виявилось, мер міста Василь Мазур був відсутній на робочому місці. А з представників влади згодом вийшов лише його заступник Сергій Онофрійчук і то, напевно, за вказівкою начальства та почувши крики людей. Після тривалої дискусії він зобов’язався до понеділка, 31 серпня, надати всі необхідні документи, які б підтверджували, що даний будинок не почне руйнуватися після будівництва торговельно-офісного центру. Поки ж про те, що ніяких проблем не буде, може стверджувати, і то лише на словах, замовник цього будівництва Федір Томашевський, переконуючи, що усі технічні вимоги дотримані. Документально стан будинку не представлений. Та жителі і так знають, що їхнє житло не витримає підземних вібрацій техніки та зведення новобудови.
«Про що ви говорите? Цей будинок збудований у 1885 році, фундаменту тут немає, стіни знадвору обсипаються. Він не розрахований на те, щоб біля нього проводились будівельні роботи. Ми не можемо спокійно спати. Боїмося, що може статися така ж трагедія, як і з будинком по вулиці Вінницька (раніше Свердлова). Боїмося, що, не дай Господь, на нас вночі стеля впаде. Куди нам подітись? Мало віриться, що нам виділять обіцяні житла. Та й коли це буде…», – вкотре говорить всім Вєтранюк Анатолій Іванович, який, як ніхто інший, знає про стан цього будинку. Цікавим є і той факт, що замість вказаних у плані 12 метрів відстані між забудовою та будинком, насправді виявилось 5 метрів 80 сантиметрів.
Щоб заспокоїти бердичівлян, втертися в довіру або, можливо, замилити очі, Федір Томашевський пропонує за власні кошти провести каналізацію, заасфальтувати біля будинку доріжку та зробити фасад. Та чи потрібно це все робити, якщо будинок аварійний? Через деякий час він може розвалитися. Мешканці залишаться без даху над головою, просто неба, зате з каналізацією, асфальтом та туалетами! Якби ж вони були впевнені, що їх забезпечать новими помешканнями, ніякої проблеми з будівництвом не було б. Не виникали б протиріччя, сварки та збори, які поки що ні до чого не привели. А поки залишається лише чекати, що міська влада все ж дослухається до людей і почує їх. Адже, крім благоустрою міста (точніше центру міста, біля міськвиконкому, де якраз не вистачає ще одного торгово-офісного центу), існують і проблеми простих громадян міста, які теж хочуть мати дах над головою. Хай не вілли і котеджі, як у декого, а хоча б власні невеличкі квартири, де можна було б спокійно жити, виховувати дітей та складати плани на майбутнє.