Зранку по вулиці Вінницький поблизу «Укртелекому» на одній зі смуг руху проїжджої частини дороги з’явилися обгороджувальні стрічки. Автомобіль патрульної поліції на цьому місці у багатьох навіяв думку, що щось трапилось, а деякі вже й міркували, що когось мають затримувати. Та коли на асфальті встановили дорожні знаки об’їзду і аварійних робіт, а згодом приїхав екскаватор, все стало на свої місця – будуть, як то кажуть, рити.
Щоправда причина таких робіт – більш ніж серйозна. Як зазначив журналісту майстер Микола Гусар, на цій ділянці було виявлено витік газу, причому не один. Перший мікровихід газу вже ліквідували, але ситуація не покращилась, все рівно скрізь землю просочується газ. Тому нині потрібно знайти основне місце витоку.
Труба – стара, десь років 50-х минулого століття, проходить по вулиці Вінницькій в сторону Дитячого світу і наверх по вулиці Джозефа Конрада. Попередньо, за словами майстра, було шматками вирізано асфальтне покриття, щоб дістатися вглиб землі. Триватимуть роботи доти, доки не ліквідують витік, адже це дуже небезпечно. А ще це напрочуд важка робота, про що розповів один із працівників. Олександр, так представився чоловік, вже 37 років працює у цій, так сказати, сфері. Разом з Валерієм, ще одним із працівників газконтори, кажуть, що вручну ломом продовбувати покриття, навіть під асфальтом, аби дістатися труби, – справа не з легких.
Головний інженер бердичівського відділення АТ «Житомиргаз» Володимир Славний пояснив, що рівень небезпеки такого витоку залежить від концентрації газу. Виявляють його за допомогою автомобіля зі спеціальним приладом, який їздить вулицями міста та обстежує системи газопостачання, за допомогою спеціального компресора з-під асфальту витягує повітря і вловлює пари метану. Не так давно бригада ліквідовувала витік газу по вулиці Молодогвардійській.
Щодо пошкодженого асфальтного покриття, відповів, що його буде відновлено. «Житомиргаз» має укладений договір з підрядною організацією, яка проводить заміри пошкодженої ділянки асфальту і відновлює її. Але, за словами головного інженера, потрібен певний проміжок часу після виконання робіт по ліквідації витоку газу, а багато людей цього не розуміють і обурюються. Виявляється, як зазначають спеціалісти, потрібно чекати, аби впало насичення грунту, все «присіло» і тоді вже укладати асфальт. Такі роботи АТ «Житомиргаз» виконує за власний рахунок і, як було зазначено, ось куди йдуть кошти за розподіл газу, а ще й обладнання для виявлення витоків газу вартує чимало.
Трохи згодом приїхали заступник міського голови Олена Благодир та начальник управління ЖКГ Руслан Квятківський, аби оцінити масштаби ситуації, особисто поспілкуватися з головним інженером та перевірити, як проходить виконання аварійних робіт.