Через спеку, що панувала в Україні останнім часом рівень води у річках почав падати. Не обійшла ця проблема і Бердичів, де рівень води у водосховищі теж суттєво знизився. Однак разом з цим у багатьох місцях Гнилоп’ять почала цвісти і видавати нехарактерні навіть для нашої води, аромати.
Мешканці вулиці Річної, розташованої на березі Гнилоп’яті, кілька тижнів задихались від смороду, який йшов від річки. Запах каналізації та нечистот у спеку, що трималась останні тижні, забивав довколишнім мешканцям памороки та не давав відкрити вікна в помешканнях. Змінилась водойма і ззовні. Колись прозора вода, що манила скупнутись, набула брунатно-зеленого кольору, а плесо ніби затягнуло жирною плівкою на поверхню якої зрідка випливають бульбашки повітря.
Ці метаморфози відбуваються з водою, на думку людей, через те, що хтось зливає у воду нечистоти. Вони припускають, що цим займаються асенізатори, а посадовці та відповідні служби, які мали б слідкувати за цим просто закривають очі на цю проблему. Натомість у міській раді запевняють, що ситуація вивчається.
Стан річки по вулиці Річній досліджуватиме спеціально створена комісія, – відзначив заступник міського голови Сергій Онофрійчук. Її члени вивчатимуть систему колекторів по всьому місту, починаючи з Річної, аж до центру міста. Там є два зливні колектори, де збирається дощова вода з вулиць, саме у них за розрахунками комунальників, може критись причина проблеми, через можливі несанкціоновані врізання побутових споживачів до зливної каналізації.
Подібні факти уже були виявлені комісією під час перевірки. Крім того, люди не маючи вигрібних ям, зливають свої відходи сусідам під город, після чого вони йдуть в річку. Говорити про причини забруднення води можна буде лише після того, як члени спеціально створеної робочої комісії пройдуть всю мережу.
Нині, коли спека спала, сморід відчувається не так сильно, але загалом ситуація на Річній лишилась без змін. Чи покращиться якість води після того як будуть оприлюднені результати перевірки, а найголовніше, чи будуть зроблені правильні висновки – невідомо.