Про цю Програму ми багато писали в цьому році, адже вперше за кілька десятиліть у місті звернули увагу на те, що централізоване теплопостачання іноді вкрай невигідне і дуже дороге.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Тобто собівартість подачі тепла до деяких будинків в багато разів перевищує середній тариф, по якому його оплачують споживачі. Тому і прийняли рішення відключати такі будинки від теплопостачання, а в квартирах їх власники встановлюють індивідуальні системи.
Але на останніх засіданнях виконавчого комітету, в тому числі, на сьогоднішньому, раз-по-раз приймаються рішення про відключення не тільки житлових приміщень, але й нежитлових.
Так, на минулому виконкомі було прийняте таке рішення щодо нежитлової будівлі по вул. Мостова, 3 (частину її приміщень орендує спілка інвалідів, частину – ВЖРЕП, а частина знаходиться у приватній власності), а на сьогоднішньому – відключити від опалення нежитлові цокольні приміщення за адресами Гранична, 3, Вінницька, 57, Раскової, 23 (до речі, цю вулицю вже перейменували, а в документах досі вживається стара назва) та Руська, 18.
Всі ці приміщення зараз не використовуються (крім того, що по вул. Руській), але оплата за їх теплопостачання справно нараховувалась на відділ економіки міськвиконкому, і просто додавалась до мільйонних боргів теплоенерго.
Сьогодні на засіданні розглядалось ще одне питання щодо комунального підприємства «Бердичівтеплоенерго» – це встановлення обґрунтованих тарифів. Люди будуть платити по минулорічним, а нові потрібні лише для розрахунку майбутньої компенсації (можливої) з державного та міського бюджетів.
Так ось, в розрахунках до цих тарифів видно, що собівартість тепла, що подається до одно- та двоповерхових будинків чи не втричі вища, ніж тепла, що подається в п’яти- та дев’ятиповерхівки. І якщо в Бердичеві на це все ще дивляться крізь пальці, то в Охтирці Чернігівської області прийняли програму децентралізації саме для таких малоповерхових будинків. Там всім жителям таких будинків дали дозволи на встановлення індивідуального опалення, ще й виділяють з міського бюджету по 10 тисяч гривень «підйомних». Тобто, нашу Програму є ще куди розширяти.
Ну і підтвердилась на засіданні наша інформація щодо добровільності оплати за місця загального споживання. Ніхто з членів міськвиконкому не сперечався, і одностайно було проголосоване відповідне рішення.
Не питали вони у представників управління і про те, як іде закупівля модульної котельні на дровах та інші заходи підготовки до зими, але це вже буде темою наступних публікацій…