Стаття з точно такою назвою вже виходила у нас в газеті, і, напевно, ще не раз вийде. Адже знову і знову обмежуються права городян розпоряджатись на власний розсуд власним житлом.
Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya
У Бердичеві змінилась міська влада, а нещодавно змінився і профільний заступник міського голови, який вчора головував на засіданні комісії, але ніяк не змінилась риторика. Мовляв, законодавство забороняє встановлювати індивідуальне опалення в будинках, де немає 50% квартир, у яких воно вже встановлене – і крапка.
На засідання комісії було подано 18 заяв про відключення від централізованого теплопостачання. 7 заяв з будинків, у яких є ці 50%, а 11 заяв з будинків, де цей злощасний відсоток менший половини.
За хвилину члени комісії проголосували за те, щоб надати 7 дозволів та відмовити у їх наданні 11 заявникам. І ще кілька хвилин подискутували, чи надавати дозвіл жителю будинку №4 по вулиці Братів Міхеєвих, який в 2013 році вже отримував його, але не скористався і не встиг зробити опалення. Новий голова комісії наполіг, що якщо в аналогічних випадках раніше продовжували дію дозволу, то й цей раз треба діяти так само. І хоча й не всі члени комісії підтримали його, але більшістю голосів було прийняте позитивне рішення.
Це лише доводить, що комісія може і повинна розбиратись з кожною заявою, а не лише піднімати руки в результаті однієї арифметичної дії. Так, наприклад, в ході спілкування, виявилось, що один з членів комісії живе в будинку, де менше 50% індивідуального опалення, але на своєму стояку він лише один залишився клієнтом теплоенерго. І з позиції, яку активно проводить теплоенерго (не давати розбалансувати систему, відключити вже розбалансовані будинки), подача тепла в одну квартиру вкрай неефективна. І цілком можливі такі ситуації і в інших заявників, яких вчора одним махом відфутболили.
І взагалі, чи варто тоді збирати керівників підприємств, людей досить зайнятих, лише для того, щоб підняти руку, без реального обговорення технічних деталей. Але, якщо керівник теплоенерго, зрозуміло, захищає свою позицію, щоб не втратити клієнтів, то хто в комісії представляє інтереси людей?
Напевно, варто було б приходити на засідання комісії заявникам, щоб дивитись в очі тим, хто традиційним «не положено» розбиває плани і мрії. Можливо, тоді б і члени комісії вели себе по-іншому, адже закон про 50% написаний дуже обтічно, і комісія може надавати дозволи, тим більше, що колективна відповідальність завжди набагато менша за індивідуальну.