Що знаходиться на земельних ділянках виділених релігійним громадам Бердичева незабаром перевірятимуть представники депутатського корпусу. Спонукала їх до такого рішення ситуація, що склалась із наділом, який шість років тому було виділено для будівництва Свято-Георгіївського храму на вулиці Білопільській. Нині релігійна громада звернулась з проханням до депутатів передати в постійне користування виділену землю, але… у членів комісії вкотре виникло питання, чи розпочалось будівництво?
Восени минулого року, ми писали, що на двох гектарах землі виділених в сквері між колишнім мотопіхотним полком та будинками офіцерського складу, немає жодних ознак будівельних робіт. За той час, що земля перебуває в оренді релігійної громади, її огородили парканом і за кілька років вона по-суті перетворилась на звалище сміття та гілок. При цьому, огорожу встановили з порушенням меж виділеної ділянки – це слугувало одним з перших виїздів на місце депутатської комісії.
Коментуючи спілкування представників конфесії з членами комісії, мер відзначив, що осад залишився, оскільки, до зустрічі долучилась ще й третя сторона – місцеві кримінальні авторитети, які намагались внести свої корективи. Як пов’язані між собою орендарі та кримінальні авторитети залишається загадкою, але міський голова нагадав, що на виділенні землі наполягали депутати, що «брали його за горло» вимагаючи піти на зустріч парафії.
Тепер, коли постало питання передачі у постійне користування вищезгаданої ділянки, слід розібратись чи дійсно там проводяться хоч якісь роботи і чи будуть в подальшому. Для цього слід запросити на комісію не лише представників Свято-Георгієвського храму, але й з вище духовне керівництво, щоб врегулювати це питання, вирішили присутні.
Щоб не в майбутньому не виникало схожих ситуацій, чиновники вирішили провести інвентаризацію земель виділених під культові споруди, перевірити чи проводяться будівельні роботи, чи розглядались ескізні пропозиції на архітектурній раді, які при цьому були висновки та рекомендації і т.д.
Землі ж в постійне користування релігійним громадам надаватимуться лише після завершення будівництва, так як було з монастирем Малих Сестер Непорочного Серця Марії та греко-католицьким храмом святого священномученика Йосафата, по вулиці Котовського – настоятелька закладу та очільник парафії, отримали відповідні дозвільні документи лише після повного завершення будівництва. Так чинитимуть в Бердичеві і надалі – підкреслив очільник міста.