Останніми днями до редакції газети зателефонували кілька мешканців багатоквартирних будинків, які управляються ВЖРЕПом №7 і розповідати, що їм збільшили тариф. А ми їм відповідали, мовляв, не може бути, ми ніякого рішення про підвищення тарифів на послуги управляючої компанії не друкували і на офіційних ресурсах міста не бачили.
Але, як виявилось, в Бердичеві цілком можна обходитись і без цього. Як пояснили нам в адміністрації ВЖРЕПУ, жителів багатоповерхівок повідомляли про нові тарифи шляхом наклейки на під’їздах відповідних оголошень. А ще, по квартирах ходили майстри підприємства, проводили роз’яснювальну роботу та підписували доповнення до існуючого договору. Так, наприклад, два чоловіка з будинку підписали якийсь папірець, який приносили працівники ЖЕКу і все, всі жителі мають законний обов’язок платити вже за квартиру більшу суму.
«Робота» по підвищенню тарифів розпочалась ще з початку року, коли згідно з законом піднялась мінімальна заробітна плата до 7100 гривень. Бухгалтерія підприємства зробила перерахунки собівартості послуг з новою «мінімалкою» для кожного з будинків. В одних будинках є двірник, в інших немає, в одних надаються лише деякі послуги, в інших на папері їх більше, тобто, єдиного тарифу по місту немає.
Та встановлювати нові тарифи згідно з розрахунками на підприємстві все ж не стали, бо тоді прийшлось би збільшувати їх чи не вдвічі, а це в наш час дуже розлютило б жителів. В середньому тарифи підняли десь на десять відсотків, і директор підприємства видала відповідний наказ. Не стали піднімати і тарифи в будинках, які перейшли в обслуговування від колишнього другого ЖЕКу, бо там і раніше вони були вищі.
Я обійшов кілька найближчих до контори ЖЕКу п’ятиповерхівок і лише біля одного під’їзду побачив клаптик оголошення, схожого на інформацію про зміну тарифів, а жителі цих під’їздів нічого не знали про підвищені тарифи.
В середньому, за місяць по всьому ВЖРЕПу нараховують вартість послуг, які надаються мешканцям багатоповерхівок на суму 1 мільйон сто тисяч гривень. Збільшення тарифу може додати до неї близько 60-80 тисяч, що кардинально на роботу підприємства не вплине, тим більше що борги мешканців за ці послуги складають більше 7 мільйонів гривень. Виплачувати вчасно зарплату всім працівникам підприємству теж поки що не вдається.
В адміністрації управляючої компанії розуміють, що в будь-який момент жителі будь-якого будинку можуть вийти з їхнього управління або до іншої компанії, або створити ОСББ. Але так само знають, що для цього мешканці мають докласти трохи організаційних зусиль і взяти хоч якусь відповідальність за спільну частину їхніх осель.
Поки що майже всіх влаштовує існуючий «status quo».
P.S. З квітня мінімальна зарплата піднялась до 8 тисяч гривень, і ВЖРЕПу знову доведеться перераховувати тарифи…