Відповідь на це питання важко дати однозначно, але враховуючи те, що подібні випадки в Бердичеві вже були неодноразово, то й тепер цього не можна виключати.
Ця розповідь буде про будинок, який розташований напроти універмагу по вулиці Європейській, 6/5. Зазвичай цей будинок бердичівляни називають «Там, де спорттовари», адже це один з небагатьох бердичівських магазинів, який за останні п’ятдесят років не змінив своєї назви.
Трохи менше за спорттовари (близько двадцяти років) поруч працює магазин «Абсолют», в інтер’єрі якого до цього часу залишились елементи колишнього «Кооператора», який був тут за радянських часів. Інші магазини, розташовані поруч на першому поверсі, більше разів міняли і свою направленість, і власників, і орендарів.
І все це видима для більшості бердичівлян частина цієї історичної будівлі, але є ще й інша, не така звична і знайома. Якщо підняти очі вище, на другий поверх цієї будівлі, картина відкривається зовсім інша.
Ще зовсім недавно тут мешкали люди, але зараз тут порожньо, лише бомжі та п’янички збираються тут погрітись. Комусь вдалось таки вибити квартиру взамін цього давно аварійного житла, а хтось не дочекався, як останній мешканець другого поверху, який нещодавно помер.
Але бомжі тут не тільки гріються, але й потроху виносять те, що ще можна відламати та здати в металолом. І якщо згадати історію сусіднього будинку по вулиці Вінницькій, 1, то саме з цього почався період його активної руйнації.
Років 10-15 тому колишній міський голова пропонував власникам першого поверху викупати квартири у мешканців другого, щоб зробити там ремонти і убезпечити свої приміщення від можливого руйнування. Але тоді там було приписано стільки жителів, що купувати їм всім квартири ніхто не хотів. А ще приходили якось представники служби з охорони пам’ятників і попереджали, що будь-які ремонти вони мають робити тільки узгоджуючи з цією службою.
І ось знову настав час, коли потрібно щось вирішувати. Сьогодні власникам першого поверху ніхто нічого не пропонує, отже їм треба самим проявляти ініціативу. Наприклад, створити в будинку ОСББ і вимагати, щоб на його баланс поставили всі приміщення будівлі, як це дозволяє закон. Тоді б це була їхня спільна власність, вони дійсно могли б зробити ремонти і здавати ці кімнати під офіси, а на виручені кошти утримувати будинок. Тим більше, що нині активно іде процес банкрутства основного балансоутримувача житла в місті – ВЖРЕПу №7 (але це вже тема іншої статті).
Але якщо нічого не робити, тоді на питання заголовку статті відповідь буде така: «Швидко».