Уже зовсім незабаром субсидії на оплату послуг ЖКГ стануть порятунком навіть для тих, хто ніколи ними не користувався, адже вартість енергоносіїв зросте в рази. Високі ціни і низькі зарплати ставлять багато родин на межу виживання, а значить, не всі зможуть оплатити квитанції за світло, газ, воду, тепло. Єдиним виходом з такого становища є субсидії, які в цьому році можна отримати за спрощеною системою.
У Бердичеві ще раз розповіли про процедуру їх отримання, на спеціальному засіданні, що відбулось у стінах виконавчого комітету. Представникам комунальних підприємств та головам ОСББ, тобто людям, які працюють з мешканцями, співробітниками міського управління праці та соціального захисту населення був детально розтлумачений новий порядок одержання субсидій.
В облдержадміністрацію вже надійшли 600 тисяч бланків декларацій та заяв на субсидії, які в подальшому разом з квитанціями будуть надіслані споживачам, навіть тим, хто знімає квартиру. Всі обмеження на отримання субсидії зняті – ще раз наголосив Олег Павліківський, начальник управління праці та соціального захисту виступаючи перед присутніми. З 15 квітня бердичівлянам приходитимуть заява і декларація про доходи – це всі документи, потрібні для її оформлення. Заповнити і надіслати в управління праці, чи занести документи потрібно до 1 травня поточного року. Прорахувати розмір субсидії можна на офіційному порталі міста, де розміщено спеціальний калькулятор.
Нараховуватимуть субсидії із місяця подачі заяви. Якщо людина заявила про потребу у субсидіях 30 квітня, то допомога їй нараховуватиметься з 1 квітня. Розглядати заявку можуть впродовж 10 робочих днів. Однак, якщо людина подала заяву 30 квітня, а підтвердили її 13 травня, то субсидії на особовий рахунок за компослуги прийдуть за квітень і надходитимуть наступні 11 місяців.
Нагадуємо, що претендувати на пільги можуть розраховувати всі без винятку громадяни, чия зарплата не дозволяє повністю заплатити за комунальні послуги. За їх отриманням для сім’ї повинен звернутись або власник житла, для оплати якого просять субсидії, або людина, на чиє ім’я відкриті особові рахунки за компослуги.
Гроші не даватимуть на руки,суму субсидії перераховуватимуть на особовий рахунок за комунальні послуги. Тобто якщо призначили 50% субсидій, то 50% коштів держава щомісяця платитиме, а 50% щомісяця обов’язково повинен платити споживач послуг. При обчисленні субсидій, на які може претендувати людина, враховуватимуть не реальну кількість спожитих послуг, а кількість, яку б людина мала спожити згідно з державними нормами. Для обрахунку суми субсидій враховуватимуться доходи всіх людей, що прописані на одній площі квартири/будинку. Ці доходи додаватимуть. А потім – ділитимуть на кількість прописаних повнолітніх працездатних осіб. Тоді вираховуватимуть, чи сім’я із такими доходами на одну людину зможе оплачувати повну вартість комунальних послуг, передбачених державними нормами.
Також враховуватимуть площу житла і кількість людей, що на ній проживають. До прикладу, якщо один пенсіонер живе в трикімнатній квартирі, то департамент соцзахисту обраховуватиме, чи зможе людина з мінімальною пенсією оплачувати рахунки за тепло, встановлені нормою для трикімнатної квартири.
Сума субсидій стала та визначається на 12 місяців. Якщо людина має лічильники і споживатиме послуг менше норми, то держава свою частку субсидії щомісяця стало перераховуватиме, натомість людина може доплатити за рахунками меншу кількість грошей.
Якщо людина використовує більше комунальних послуг, аніж прописано нормою, то держава може надати субсидії тільки на оплату визначених норм. Все, що вище цієї норми людина оплачуватиме самостійно.
В разі якщо працездатна людина не працює, не стоїть на обліку в центрі зайнятості та не має задекларованих доходів, то її доходи прирівнюватимуться до прожиткового мінімуму – 1218 грн.
Якщо в сім’ї є студенти чи недієздатні особи, що отримують пенсію, то соцзахист враховує їхні реальні суми доходів. Тобто реальну суму стипендії або пенсії. У декларації про доходи вказуються авто та будинки/квартири тільки для обліку. Субсидії надаватимуться тільки на оплату компослуг за одне житло, де людина безпосередньо мешкає.
Якщо під час перевірки поданих документів знайдуть неточності або приховану інформацію, сім’я змушена буде відшкодувати всю суму наданих пільг у подвійному розмірі. Перевірятимуть інформацію працівники соціального захисту запитами у відповідні органи. А відомості про доходи управлiння соцзахисту братиме у Державнiй фiскальнiй службi та Пенсiйному фонді. За інформацією, що вас цікавить про призначення субсидій ви можете звернутись на гарячу лінію міського управління праці та соціального захисту населення : 2-23-79.