Це питання уже розглядали депутати на засіданнях постійних депутатських комісій та на засіданні сесії міської ради трохи більше місяця тому. Тоді у залі відбувалася дискусія, бажаючі висловлювали свої думки з приводу цього об’єкта комунальної власності, а точніше – його продажу на аукціоні. Проте на підтримку даного питання не вистачило кількості голосів депутатів.
Цього разу на сесії знову говорили про дану нежитлову будівлю і вбиральню, адже в порядку денному було питання приватизації об’єкта комунальної власності по вулиці Сергія Ковтуна, 16 шляхом продажу на електронному аукціоні.
Знову дехто із присутніх депутатів закликав добре подумати при голосуванні за цей проект рішення, адже якщо цю будівлю не продати, то вона завалиться, а в місті і так мало що залишилося з будівель минулих століть.
Так само знову виступив перед присутніми депутат Павло Середюк із пропозицією, аби власник будівлі, якщо вона буде продана, реставруючи її, залишив цей об’єкт автентичним. Тобто щоб це була вимога до покупця, щоб він часом після приватизації і купівлі на аукціоні не зніс її бульдозером вже наступного дня, як це зазвичай роблять задля земельної ділянки.
Депутат Ірина Піскун теж долучилася до своєрідного обговорення, але зазначила, що будівля стара і там по суті немає що реставрувати, бо воно завалиться. Вона живе неподалік цієї колишньої станції юних техніків і особисто за день до сесії ходила, щоб подивитися на стан будівлі. На противагу цьому аргументу свій виказав і Павло Сердюк, мовляв, якщо за стільки років не завалилася, то і зараз все буде нормально.
Начальник відділу містобудування та архітектури Олег Савицький роз’яснив депутатам, що дана будівля не включена в перелік історичних, аби вимагати у подальшого власника робити реставрацію і капітальний ремонт, залишивши зовнішній вигляд автентичним.
Депутат Ігор Романський навіть запропонував, щоб, можливо, військовий госпіталь, який знаходиться неподалік, взяв на баланс цю будівлю і привів її до ладу. Але інші депутати таку ініціативу не підтримали, бо ж це вважай що віддати будівлю на баланс обласної ради.
Попри всі виступи та аргументи рішення не було прийняте, тому що знову не вистачило кількості голосів підтримки: 15 депутатів проголосували «за», 1 – «проти» та 8 «утрималися». Василь Толочко наголосив на тому, що по цьому питанню варто оприлюднити список, хто як голосував, аби всі бачили. Скільки ще разів це питання вноситимуть у порядок денний і голосуватимуть за нього, незрозуміло, але цей раз, якщо враховувати намагання попередньої влади продати об’єкт, вже десь четвертий по рахунку.