При фарбуванні автомобіля важливо враховувати не тільки його зовнішній вигляд, але й якість матеріалу, який використовується. Для домашнього використання часто використовується акрилова автоемаль в балончиках SprayLine Paint, яка є зручним варіантом. Такі фарби є одними з найбільш популярних варіантів для фарбування автомобілів. Вони мають кілька переваг, зокрема, вони швидко сохнуть і витримують вплив ультрафіолетового випромінювання.
Автоемалі лінійки SprayLine Paint мають таку ж міцність та спроможні витримувати однаковий вплив зовнішніх факторів. Їх легко можно порівняти з професійними акриловими фарбами з автомайстерні. Перед використанням автоемалі в балончиках, важливо уважно ознайомитися з інструкцією та виконати всі необхідні заходи безпеки.
Для фарбування автомобілів доступні різні види акрилових фарб, кожен з яких має свої сильні та слабкі сторони. При виборі фарби для свого автомобіля необхідно враховувати бажаний зовнішній вигляд і підібрати найбільш підходящий варіант.
Переваги на недоліки акрилової фарби
Історія використання акрилової фарби для фарбування автомобілів налічує більше століття. Хоча її застосування почалося ще в 1920-х роках, повноцінно вона почала використовуватися в автомобілебудуванні лише в 70-х роках минулого століття. Сьогодні акрилові фарби є одним з найпопулярніших варіантів для фарбування автомобілів. Вони мають кілька переваг, таких як швидке сохнення і висока стійкість до ультрафіолетового випромінювання. Ці фарби також дуже прості в застосуванні, що особливо важливо для людей, які не мають великого досвіду в фарбуванні автомобіля.
Два типи акрилової фарби
Зазвичай використовують два варіанти фарб на акриловій основі:
- однокомпонентні фарби, які наносяться в один шар;
- двокомпонентні фарби, які вимагають нанесення прозорого верхнього шару.
Новітні акрилові фарби – це акрилові поліуретанові фарби. Вони працюють так само добре, як і емалеві фарби, тому що їх легко наносити. Покриття такого типу можуть наноситися окремо або в багатоступеневій системі. Найбільш рекомендований варіант – 2К система з використанням базового шару і прозорого прозорого шару.
Переваги:
Акрилові фарби довговічніші, оскільки після висихання утворюють тверду оболонку. Коли акрилову автоемаль наносить професіонал, вона має такий вигляд, ніби її “впікають” у поверхню кузова. Такий підхід забезпечує більш гладке і рівне покриття, яке не тільки має привабливий вигляд, а й стійкість до подряпин і стирання.
Крім того, акрилові фарби не вицвітають на сонці так швидко, як інші види фарб, що робить їх чудовим вибором для автомобілів, які перебувають на відкритому повітрі. Але варто пам’ятати, що для досягнення найкращого результату під час використання акрилових фарб, необхідно правильно підготувати поверхню і дотримуватися рекомендацій виробника щодо застосування і сушіння фарби.
Перевага акрилових фарб у тому, що вони випускаються в дуже зручній формі – в аерозольному балончику, що робить їх ідеальними для дрібного ремонту.
Недоліки:
Усі види акрилових фарб мають свої недоліки. Акрилова фарба часто вважається “м’якою”, тому що вона не дуже міцна. При впливі хімічних речовин або ультрафіолетового випромінювання вона легко руйнується. Емалеві фарби складніше наносити і не є оптимальним вибором для тих, хто хоче пофарбувати свій автомобіль. Крім того, багато з них потребують додаткового оздоблення, включно з прозорим покриттям.
Акрил-уретанові фарби – це суміш, що містить колір, відновлювальний компонент для забезпечення потрібної консистенції у фарбопульті та каталізатор для швидкого висихання. Після змішування компонентів, суміш потрібно використовувати негайно. Крім того, фарба дуже токсична, і під час її нанесення потрібні засоби захисту.
Як обрати акрилову фарбу для свого автомобіля?
Під час вибору акрилової фарби для свого автомобіля необхідно враховувати не тільки зовнішній вигляд, а й її якісні характеристики. Важливо обрати фарбу, яка буде найкращою відповідністю для поверхні кузова вашого автомобіля та забезпечуватиме довговічне покриття.
Варто звернути увагу на такі характеристики, як:
- стійкість до подряпин, стирання і вигорання,
- поєднання з іншими матеріалами для кузовного ремонту: шпаклівкою і ґрунтом,
- відповідність кольору – виберіть фарбу, яка підібрана за кольором вашого автомобіля.
Також зверніть увагу на такі технічні аспекти, як час і температура сушіння, кількість шарів, що наносяться, тощо. Нарешті, не забувайте, що нанесення фарби на автомобіль – складний процес, який краще довірити професіоналам. Якщо ви не маєте досвіду в роботі з фарбами та автомобілями, краще звернутися до професійних майстрів.
Самостійне фарбування: підготовка поверхні
Як і під час будь-якого іншого фарбування, перед нанесенням акрилової фарби на автомобіль необхідно правильно підготувати поверхню кузова. Це включає в себе:
- видалення старої фарби та іржі,
- очищення поверхні від бруду і пилу,
- нанесення шпаклівки і ґрунтовки.
Кращий результат та тривалий термін служби покриття можна забезпечити правильною підготовкою поверхні перед фарбуванням. Хоча професіоналам варто довірити фарбування автомобіля, деякі власники вирішують зробити це самостійно. Якщо ви вибрали акрилову фарбу для фарбування свого автомобіля вдома, необхідно дотримуватися рекомендацій виробника та правильно підготувати поверхню кузова. Крім цього, потрібно забезпечити належну вентиляцію і захистити себе від потрапляння фарби на шкіру та очі.
Правильно підібрана і нанесена акрилова фарба забезпечить привабливий зовнішній вигляд вашого автомобіля і довговічне покриття. Але пам’ятайте, що процес фарбування автомобіля є трудомістким і потребує певного досвіду та знань.