Неділя, 29 Січня

Бітумовози: головні характеристики та особливості

18 лют. 2022

Бітумовоз – це спеціалізована техніка, що є вантажним автомобілем із причепом або напівпричепом у вигляді цистерни. Ці вантажні машини використовують у разі потреби в короткостроковому зберіганні або транспортуванні бітуму як на ближні, так і на далекі відстані.

Цей матеріал вимагає створення спеціальних умов під час перевезення (наприклад, підтримання температурного режиму до +230 градусів) для збереження своєї форми в рідкому стані, інакше він застигає. Вивантаження бітуму проводиться двома способами:

  • самопливом;
  • спеціальними кранами.

Деякі моделі бітумовозів розвантажуються під тиском за допомогою встановлених насосів. Якщо суміш набуде твердої форми, вивантажити її з ємності стане практично неможливим.

Технічні характеристики техніки

Найважливішою частиною бітумовозу є цистерна, у якій перевозиться вантаж. Об'єм цистерни може бути різним: від 15 до 40 куб. Корпус причепа виконується з надійного та міцного матеріалу (наприклад, сталь зносостійка 09Г2С), має еліптичний або циліндричний переріз. У деяких моделях днище має торосферичну форму по торцях.

Зовні обшивка цистерни може бути з дзеркальної нержавійної сталі, що також значно збільшує термін експлуатації бітумовозу. Усередині ємності-причепа знаходяться спеціальні перегородки (хвилерізи), які дозволяють запобігти сильним гідравлічним ударам під час руху або, наприклад, при різкому зупиненні. До хвилерізів примонтовані жарові труби по всій довжині (зазвичай V-подібної форми).

Вони дещо розширюються на вході до цистерни. Це створює спеціальний топковий простір, який забезпечує згоряння всього об’єму палива (гасу). Воно, зі свого боку, подається за допомогою форсунок до 2 пальників. Інша сторона жарових труб спрямована в димову коробку. Через неї відходять гази, якими омивається заднє днище ємності. Потім ці гази йдуть у повітря (по верхньому патрубку).

Залив у бітумовоз-причіп горючої рідини здійснюється самопливом за температури не нижче ніж 180 градусів Цельсія.

Інші особливості

Усі призначені для транспортування бітуму цистерни оснащуються:

  • заливними горловинами, обладнаними відкидними кришками (для завантаження бітуму);
  • фільтрами;
  • термометрами для відстеження температури рідини;
  • спеціальними приладами для вимірювання рівня суміші (це можуть бути покажчики поплавкового типу, металеві рейки з поділками).

Привід помпи, призначений для зливу бітуму, вмикається від коробки відбору потужності або додатково встановленого двигуна.

Причепи та напівпричепи бітумовозів також мають хорошу теплоізоляцію. Це необхідно, щоб підтримувати певну температуру специфічного вантажу. Система теплоізоляції має вигляд конструкції з подвійних стінок цистерни, між якими прокладений шар із матів скловолокна.

bazar 800

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.