Субота, 25 Березня

Бердичівляни у Польщі можуть обміняти свої водійські посвідчення, але чи все так просто

10 лист. 2022 РІО-Бердичів

31 грудня спливає термін, у який водії у Польщі могли кермувати авто за українським водійським посвідченням. У новому 2023-му році перед тим, як сісти за кермо, власникам українських посвідчень водія потрібно обміняти їх на польські (без здачі іспиту). Якщо права змінені не будуть, водій після закінчення встановленого терміну може бути оштрафованим.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Інформація про можливість зміни прав з українських на польські наприкінці вересня опублікував на своєму офіційному сайті Головний сервісний центр МВС. В повідомленні зазначається, що Польща стала першою країною, яка дозволила таку заміну посвідчень для українців.

Проте на ділі все виявилось не так просто, як здається на перший погляд. За словами водіїв, які вже спробували здійснити такий обмін, перш ніж отримати місцеве посвідчення, необхідно підтвердити достовірність українського. Про це повідомляють Малі Міста України.

Справжність українських прав потрібно отримати у Генеральному консульстві, сплативши за послугу 125 злотих. Але і тут, подейкують, є проблеми. Водії запевняють, що сотні справ щодо підтвердження документів кермувальників просто «зависають» у повітрі на невизначений час. У консульстві такі затримки нібито пояснюють війною в Україні.

Одного із водіїв, які прагнули здійснити обмін прав, після звернень у Кракові та публікації допису на сайті Президента України його заблокували як бота, однак справа із підтвердженням достовірності його прав так і не зрушила з місця. Якщо ви маєте інформацію щодо обміну з власного досвіду, можете розповісти про це в коментарях.

 

 

Посівний календар 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.