Враховуючи, як деякі водії тримаються за свої насиджені місця і наїжджені маршрути, то, певно, ніколи. Ну і ще є пара-трійка причин, з яких вулицями Бердичева навряд курсуватимуть ці безпілотні транспортні засоби нового покоління.
Тож містянам варто з гідністю прийняти свою нелегку долю й продовжувати опановувати дзен для перебування всередині цієї посудини, особливо у пікові години, а також мегаважливе мистецтво дипломатичних перемовин просто для того, аби в цю маршрутку потрапити, успішно пройшовши фейсконтроль у водія.
Безперечно, робота, пов’язана зі спілкуванням із собі подібними, є вельми складною психологічно. Люди не просто різні, як заведено говорити, важко зітхаючи, а максимально різні. Представники гомо сапієнс умовно поділяються на адекватних та інших (якщо висловитись культурно).
Про перипетії перевізників у Бердичеві та в районі медіа “РІО-Бердичів” писало неодноразово. Про останню на сьогодні зустріч представників міської влади з перевізниками можна ознайомитися у цій статті:
А що саме з цієї зустрічі вийшло у підсумку — читайте ось тут:
Звісно, не робитимемо вигляду, що не помічаємо слона у кімнаті. Райцентру не бачити безпілотних “маршруток” від Tesla перш за все з причин їхньої вартості, яка сміховинно неспівставна з можливостями міського бюджету, і це з очевидного.
Та чи знали ви, що існує ну дуже велика ймовірність, що і дороги у Сполучених Штатах Америки так само можуть не дочекатися новітньої розробки всесвітньо відомого “генія”?
В одній з презентацій своєї книги у 2024 році український письменник Макс Кідрук зачитав цікаву добірку аналітики, яку він зробив спеціально до цього заходу. І ось до чого вона зводиться:
- 2014 рік — Ілон Маск (ІМ) у публічному виступі запевняє, що вже у 2015 році “Тесла” на 90% керуватиметься автопілотом;
- 2015 — ІМ каже, що авто керуватимуть самі собою за два роки;
- 2016 — ІМ уповідує, що повністю автономне авто Tesla перетне країну до кінця 2017;
- 2017 — ІМ хоче почати переводити “Теслу” на повне самокерування впродовж кількох місяців;
- 2018 — ІМ переконує, що “Тесла” проїде сама через усю країну до кінця поточного року;
- 2019 — ІМ обіцяє дійсно по-справжньому самокеровану “Теслу” вже у 2020 році.
- 2020 — ІМ говорить, що цілком автономний автопілот уже на підході й він точно працюватиме;
- 2021 — ІМ повідомляє, що технологія самокерування від Tesla матиме п’ятий рівень автономності (дуже важлива інформація про річ, яка досі фізично не існує, попри усі запевнення);
- 2022 — ІМ знову запевняє, що продемонструє технологію самокерування до кінця 2022 року;
- Січень 2023 — Комісія з цінних паперів і бірж США розслідує заяви ІМ щодо самокерування Tesla (нарешті у інвесторів увірвався терпець).
Тож не дивно, що врешті-решт Маску довелося представити на загал хоч щось, що має вигляд безпілотного автомобіля та мініавтобуса. Поки що не є відомими подробиці ані про результати перевірки Комісії з цінних паперів, ані про реальне використання безпілотного транспорту виробництва Tesla навіть у США.
Тож місцеві водії “Одиниць” і “Шісток” поки що можуть спокійно продовжувати курсувати Бердичевом. Ну як “поки що”… Певно, що дуже-дуже довго. Вочевидь, ми ще не одноразово станемо свідками епічної боротьби між владою міста, що намагається втиснути у рамки чинного бюджету абсолютно “невтискуєме” (хай пробачить мене пан Ляшко), і власниками занедбаного громадського транспорту, переважна більшість якого не розвалюється прямо посеред дороги лише за посередництва чорної магії із залученням численних жертвоприношень.
Фото Cybercab та Robovan з офіційного сайту Tesla.