Замок – це один із основних елементів безпеки приміщення. Разом із надійними дверима та системами сигналізації вони роблять квартиру чи будинок хорошим місцем для зберігання цінних речей. Але важливо розуміти, що без замку останні два елементи не зможуть адекватно захищати. Зловмисники вигадують все нові й нові способи потрапити до помешкань, у них з’являються нові відмички. Тому якщо на броньованій двері стоїть поганий замок, то зловмисник його швидко відімкне. І не врятує тоді й сигналізація, адже все буде вкрадено з помешкання швидко.
Головним елементом кожного механізму запирання є серцевина (вона ж – личинка та циліндр). Важливо правильно її підбирати. Сьогодні серцевина до замка може бути різних видів. Матеріал також буває різним.
Різновиди циліндрів
Як і багато інших елементів, личинки діляться на кілька варіантів. До них належать наступні:
- Ключ-ключ. Такий різновид є найдешевшим серед тих, котрі використовуються на вхідних дверях житлових та нежитлових приміщень по типу офісів, магазинів тощо. З зовнішньої сторони замок можна буде відчинити тільки за допомогою ключа. Зсередини – аналогічно. Комусь це незручно, когось це влаштовує. Тому такий варіант є широко розповсюдженим.
- Ключ-тумблер (його ще називають баранцем або тумблером). Тут конструкція схожа, але не зовсім. Ззовні також замок із подібною личинкою відчиняється за допомогою ключа. Це стандартна процедура. А зсередини – завдяки тумблеру. Від нього одразу йде вал до механізму запирання, і він під’єднаний до язичка, котрий як раз і відповідає за надійне закриття дверей.
- Односторонній. У даному випадку відчинити замок можна тільки з однієї (зовнішньої) сторони. Зсередини цього зробити не вийде, там буде глухе полотно двері. Подібні личинки встановлюються туди, де немає сенсу відчиняти зсередини приміщення. Це можуть бути склади, сараї, кладові кімнати. Подібний варіант має багато своїх покупців, бо й приміщень, де потрібні односторонні личинки, вистачає.
Також їх поділяють за рівнем захисту. Тут тільки два види. Перший – простий. Тут рівень захисту базовий. Профіль у ключа – так званий англійський. Він є плаский, з простою насічкою. Краще такий варіант встановлювати там, де особливого захисту не треба.
Другий різновид – комбінований. Тут і форма незвична, і ключ інший. Є деякі додаткові секретні елементи. Зламати такий замок буде дуже складною та довгою справою. Тому такий варіант підійде там, де потрібен хороший захист.
Фактори, на які треба звертати увагу при виборі личинки до замка
Їх багато. До основних належать такі:
- Матеріал. Найдешевший – це алюміній. Якщо личинка використовуватиметься на камерах схову, де всюди камери відеонагляду, то все добре. Але якщо на вхідні двері треба, то тут краще цинковий сплав (середній сегмент) та латунь – найкращий варіант.
- Виробник. В Україні популярними є такі країни, як Австрія, Німеччина, Ізраїль та Швейцарія.
- Вартість. Економити не треба на власній безпеці, але й переплачувати теж не варто.
Є ще кілька інших факторів, котрі впливають на вибір циліндра для замка.