Неділя, 1 Жовтня

Як заробити через інтернет під час воєнного стану

24 січ. 2023

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну багато українців втратили роботу або їхній дохід суттєво скоротився, а ціни в країні зросли. Вийти з тяжкого фінансового стану допомагають різні підробітки через інтернет, які згодом можуть стати повноцінним джерелом доходу. Ми розглянули різні способи заробітку через інтернет для людей як із певними знаннями, так і без них.

Як заробити через інтернет без вкладень

Ще до введення воєнного стану українські користувачі активно цікавилися біржами фрилансу – онлайн-майданчики, що дозволяють виконавцям знайти замовлення на віддалену роботу. Наприклад, на біржі Freelancehunt можна заробити через інтернет без вкладень практично у будь-якій сфері.

Розглянемо ефективні способи заробітку онлайн без вкладень:

 • фриланс – на біржах щодня з'являються десятки замовлень різного типу: від пошуку інформації, написання відгуків та складання оголошень до розробки банерів та веб-ресурсів;
 • викладання – можете вести приватні уроки з погодинною оплатою чи створювати власні курси. Для другого підходить майданчик Udemy, де можна викладати свої курси з програмування, фінансів, маркетингу, іноземних мов, музики, фітнесу та інших напрямків з оплатою в доларах;
 • переклади – за 2022 рік на Freelancehunt суттєво збільшилася кількість замовлень на переклади текстів англійською, німецькою та французькою мовами;
 • написання текстів – потрібно писати різні тексти, наприклад інформаційні статті чи невеликі пости, для сайтів та соціальних мереж;
 • транскрибація текстів – слухаєте аудіо або відео, після чого надаєте отриману інформацію в текстовому вигляді.

Для роботи через інтернет потрібно вибрати біржу, створити та заповнити профіль фрилансера, прикріпити банківську картку для виведення коштів. Якщо плануєте працювати з іноземними замовниками, знадобиться створити рахунок в електронній платіжній системі, наприклад PayPal або Payoneer.

Як заробити школярам та студентам

І школярі, і студенти перебувають у схожій ситуації – основну увагу доводиться приділяти навчанню, а вільного часу залишається катастрофічно мало. У такій ситуації ми рекомендуємо заробіток через інтернет для школярів на простих завданнях:

 • проходження тестів;
 • участь в опитуваннях;
 • рішення капчі;
 • серфінг сайтів (перебування на ресурсі протягом певного часу);
 • лайки на пости у соціальних мережах;
 • написання коментарів та відгуків.

Недолік такого способу заробітку – невеликий дохід, у середньому до 3000–5000 гривень на місяць. Однак студенти можуть зайнятися і більш серйозним заробітком, враховуючи копірайтинг та рерайтинг, письмові та усні переклади, написання студентських робіт, створення презентацій, просування груп у соціальних мережах.

Як заробити домогосподаркам та пенсіонерам

Для домогосподарок та пенсіонерів найбільш прибутковим способом заробити гроші через інтернет під час воєнного стану є хендмейд. Товари, виготовлені власними руками (одяг, прикраси, іграшки, картини), мають величезний попит серед громадян України та інших країн. Продавати вироби ручної роботи можна на OLX (український сервіс) та eBay, Etsy, ArtFire, CraftIsArt (закордонні майданчики).

І не забувайте про вищеописані загальні способи заробітку: домогосподаркам та пенсіонерам підходить репетиторство, онлайн-викладання, створення своїх курсів. Якщо складно розібратися самостійно, попросіть дітей, онуків, друзів зареєструвати вас на сайті, допомогти виставити продукт на продаж чи навчити користуватися програмами для відеоконференцій.

Куди вкласти гроші під час війни

Найбільш ефективний спосіб інвестування – купівля військових облігацій. Після повномасштабного вторгнення вони стали найкращою альтернативою депозитам, дохідність за якими суттєво знизилася. Крім відносно високої дохідності, до переваг належать 100% гарантії від держави та відсутність необхідності сплачувати податки.

Ви можете придбати військові облігації у великих банках безпосередньо або через програму «Дія». Наприклад, у Монобанк можна купити цінні папери номіналом 1 000 гривень прибутковістю 11,1% річних (термін – 6 місяців, виплати 1 раз) або 11,8% (12 місяців, виплати 2 рази).

Якщо хочете інвестувати у валюту, також рекомендуємо військові облігації. У тому ж Monobank є пропозиції для охочих придбати долари та євро з прибутковістю 2.5% річних. Якщо віддаєте перевагу іншим банкам, потрібно додатково вивчати умови, оскільки в деяких випадках знадобиться відкрити рахунок інвестора.

Висновки

Попит на віддалену роботу в Україні, попри погіршення економічної ситуації, залишається на найвищому рівні. За даними біржі Freelancehunt, кількість проектів у 2022 році становила 130 000 із загальним бюджетом 330 млн гривень. Особливо зріс попит на написання текстів, письмові переклади, створення та обробка відео. Тому вам залишається тільки вибрати відповідний напрямок та почати заробляти через інтернет.

Посівний календар вересень 2023

Три ведмеді запрошує на роботу

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.