Влітку завжди є величезна кількість свіжих овочів, фруктів та зелені. І, як відомо, саме з них ми отримуємо велику кількість вітамінів та мінералів. А тому багато хто й впевнений, що в теплу пору року дефіциту корисних речовин просто не може бути.
Однак питання про доцільність прийому вітамінів влітку все ж таки залишається відкритим. Потрібно враховувати безліч факторів, які можуть вплинути на те, що вам потрібні мультивітаміни навіть улітку.
Раціон харчування
Влітку дійсно простіше зробити раціон різноманітнішим та кориснішим завдяки достатку свіжих продуктів. В овочах, фруктах і ягодах велика кількість таких вітамінів, як А, Е, С, групи В. Так, наприклад, у свіжих помідорах і солодкому перці дуже багато вітаміну С, який і зміцнює імунітет, і є антиоксидантом. У моркві та абрикосах багато вітаміну А, що потрібен для здоров’я шкіри та зору.
Але все ж таки навіть влітку раціон може бути не таким різноманітним і корисним, як хотілося б. І причин може бути кілька:
- Регіон проживання. Все ж ті продукти, що вирощені у вашій місцевості, корисніші за ті, що привозять з інших країн.
- Харчова алергія. Якщо є алергія на фрукти чи ягоди, звичайно, вони будуть виключені з раціону. Тоді для заповнення дефіциту вітамінів будуть потрібні спеціальні препарати.
- Якість продуктів харчування. Не завжди свіжі овочі, фрукти, ягоди та зелень натуральні та якісні, що безпосередньо і впливає на здоров’я. Звідси випливає ще один чинник – натуральні та екологічно чисті продукти коштують дорожче, і не завжди є кошти на них.
Індивідуальні потреби організму
Кожна людина – це унікальний організм, у якого свої особливості та потреби. Так, наприклад, ті, хто активно і регулярно займається спортом, потребує значно більшої кількості корисних речовин, ніж ті, хто веде більш пасивний спосіб життя. Вітаміни та мінерали необхідні для підтримки сил, енергії, активності.
У жінок організм під час вагітності потребує певних речовин, щоб сама майбутня мама почувала себе добре. Але додатково можуть бути призначені вітаміни, необхідні для здоров’я майбутнього малюка. Адже багато речовин беруть участь у розвитку тих чи інших систем, а їх брак може призвести до серйозних патологій.
Ризики гіповітамінозу
Влітку ризик розвитку нестачі тих чи інших вітамінів все ж таки існує. Так, вітамін D синтезується у шкірі при дії ультрафіолетових променів. Якщо людина не перебуватиме на сонці певну кількість часу або постійно користуватиметься високим ступенем захисту SPF, то у неї буде брак цієї речовини. Звичайно, його можна отримати і з продуктів, але у невеликих кількостях.
Вітамін В12 міститься у продуктах тваринного походження, а тому у вегетаріанців та веганів буде його дефіцит. А ще влітку, коли стоїть спека, багато хто відмовляється від важкої їжі (це особливо стосується м’яса), переходячи на свіжі овочі та фрукти, а тому і в цьому випадку може бути нестача вітаміну В12.
Як бачимо, все індивідуально. Можна звернутися до лікаря, який визначить нестачу того чи іншого вітаміну і призначить необхідні препарати.