Тональна основа – це незамінний елемент багатьох косметичних рутин, який допомагає створити рівномірний колір обличчя та приховати недоліки. Проте їхнє використання може нести певні ризики для шкіри. У цій статті ми розглянемо, чим шкідливі тональні основи та як мінімізувати їхній негативний вплив.
Шкідливі ефекти тональних основ
- Закупорка пор і акне:
Тональні основи можуть закривати пори обличчя, тим самим перешкоджаючи нормальному диханню шкіри. Це може призвести до виникнення закритих та відкритих комедонів (чорних та білих точок на обличчі) і акне, особливо якщо засіб важкий або нанесений у великій кількості.
- Алергічні реакції та подразнення:
Деякі інгредієнти тональних основ, такі як аромати, консерванти та барвники, можуть викликати алергічні реакції або подразнення, особливо у людей з чутливою шкірою. Як результат, отримуємо почервонілу та подразнену шкіру, яка потребує відпочинку від косметичних продуктів та гарного догляду.
- Сухість і лущення:
Деякі тональні основи містять спирт, що може призводити до пересихання шкіри. Найбільше страждають у цьому випадку люди, котрі мають сухий та чутливий тип епідермісу.
- Передчасне старіння:
Часте використання неякісної косметики може сприяти зневодненню шкіри та втраті її еластичності, ці фактори несуть за собою появу зморшок і передчасне старіння шкіри обличчя та шиї. Особливо актуальною ця проблема є для молодого покоління.
- Токсичні інгредієнти:
Деякі тональні основи можуть містити парабени, силікони та інші хімічні речовини, що накопичуються в організмі та мають потенційно шкідливий вплив на здоров’я. Деякі з них можуть викликати навіть серйозні шкірні захворювання, такі як псоріаз, дерматит та шкірна алергія.
Як мінімізувати шкідливий вплив тональних основ
Насамперед, віддавайте перевагу тональним основам з натуральними інгредієнтами, без ароматів і парабенів. Продукти, що не містять олій (oil-free), можуть бути кращими для жирної та комбінованої шкіри.
Не менш важливим є регулярне очищення шкіри від макіяжу. Використовуйте спеціальні засоби для демакіяжу, що не містять спирту, та забезпечуйте глибоке очищення шкіри перед сном. Лікарі-дерматологи довели, що найдієвішим є триетапне очищення обличчя, де першим етапом є використання продуктів на олійній основі (гідрофільні олії або бальзами), щоб розчинити залишки макіяжу та інших забруднень. Другим етапом стане ретельне очищення шкіри продуктами на водній основі (гелі та пінки для вмивання). Третім за рахунком але не за значенням є нанесення спеціального заспокійливого тоніку.
Тональні основи можуть як поліпшити зовнішній вигляд шкіри, так і завдати їй шкоди. Важливо знати про потенційні ризики та правильно підходити до вибору та використання цих косметичних продуктів.
Дотримуючись простих порад, ви зможете зберегти здоров’я та красу своєї шкіри надовго.
Войтюк Ярослав