Четвер, 2 Лютого

Елайнери: переваги і недоліки, особливості носіння та догляду

Елайнерами називається знімна стоматологічна капа, створена для вирівнювання зубного ряду та вирішення інших проблем. 

Конструкцію виготовляє ортодонт за індивідуальними замірами з медичного композитного матеріалу. Сучасні елайнери прозорі і непомітні, прості в догляді та дуже зручні, особливо в порівнянні з брекет-системами.

Основні переваги та недоліки елайнерів

елайнериКапи для вирівнювання зубів часто використовують там, де звичайні брекети не ефективні або не можуть бути встановлені, в разі діагностування у пацієнта алергії на метал. Основні завдання, які виконує лікування елайнерами – виправлення прикусу, вирівнювання зубного ряду, відновлення правильного положення всіх органів зубощелепного апарату.

Таким чином, ортодонтичні капи здатні усунути більшість розповсюджених дефектів прикусу та їх ускладнення: проблеми з артикуляцією та дикцією, асиметрія обличчя, неприємні відчуття під час прийому їжі, головні болі через порушення роботи суглобів скронево-нижньощелепної групи, розвиток пародонтиту, стирання зубів.

Переваги, що надає вирівнювання зубів елайнерами:

  • Проста та швидка установка, можливість знімати капи під час прийому їжі, виконання гігієнічних процедур.
  • Відсутність болю та неприємних почуттів під час носіння кап.
  • Швидке звикання – максимум протягом 3-4 днів, що вигідно відрізняє елайнери для зубів від брекет-систем.
  • Простий догляд за конструкцією, впоратися з яким може навіть дитина.
  • Безпечність – прозорі капи для вирівнювання зубів виготовляють із сучасних полімерів, абсолютно нетоксичних та безпечних для організму матеріалів.
  • Великий вибір різноманітних конструкцій з можливістю виготовити систему за індивідуальними замірами навіть у найбільш складних випадках.
  • Можливість не лише виправити дефекти, але і відбілити зуби, для чого в капи перед установкою заливають спеціальний препарат.
  • Непомітність і відсутність впливу на дикцію – прозорі елайнери практично не видно на зубах і тому їх можна носити навіть тим, хто багато спілкується з людьми, веде публічну діяльність.

Мінуси носіння елайнерів нечисленні, але є: досить висока вартість всієї конструкції, необхідність декілька разів перероблювати капи протягом всього часу носіння, низька ефективність у виправленні складних патологій, неможливість вирівняти одиничні зуби та потреба в регулярному догляді. То ж, наважившись елайнери купити, потрібно бути готовим часто відвідувати ортодонта та дисципліновано виконувати всі його рекомендації.

Встановлення елайнерів та процес лікування

Капи на зуби для вирівнювання встановлюються просто, швидко та безболісно – неприємних відчуттів немає ані на етапі підготовки системи, ані в процесі лікування.

Як створюють елайнери в Івано-Франківську – основні етапи:

1. Діагностика та створення 3D-зображення щелепи – ортодонт оглядає стан зубів і щелеп на предмет можливості лікування капами, створює план, проводить дослідження з використанням стоматологічного сканера, панорамного рентгена.

2. Виготовлення елайнерів – всі матеріали досліджень надсилають до спеціальної лабораторії, де техніки створюють віртуальну модель зубощелепної системи пацієнта. Йому демонструють фінішний результат, але на даному етапі ще можливі коригування, обговорення, узгодження, після чого прозорі брекети створюють в лабораторії.

3. Встановлення кап та надання стоматологом консультації щодо носіння, гігієни, догляду за системою.

4. Регулярне відвідування стоматолога під час всього періоду носіння кап – кожні 2-3 тижні ортодонт перевіряє, як впливають елайнери на зуби, робить їх більш жорсткими, коригує у відповідності до поточних змін задля досягнення потрібного результату.

Елайнери носять в середньому протягом 6-12 місяців, але в деяких випадках капи встановлюють на період до 2 років. Конструкцію потрібно знімати перед чищенням зубів, прийомами їжі та зберігати в спеціальному контейнері, регулярно мити під проточною водою. Перед встановленням капи потрібно дуже ретельно вичистити зуби та проміжки між ними, аби виключити ризик розвитку інфекцій.

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.