Четвер, 2 Лютого

Виготовлення ювелірних прикрас: дорогоцінні метали й допоміжні компоненти

Ювелірні прикраси виготовляються з дорогоцінних металів, а також екологічних і бюджетних матеріалів. Найпопулярніший метал — золото. Золоті браслети й кольє з давніх-давен символізували розкіш і достаток. За золотом слідує срібло, платина. У 2023 році актуальні сплави з покриттям 14К, шкіра, каучук. Про особливості кожного матеріалу — далі в статті.

Золоті браслети

Благородні метали в ювелірній справі

Благородні (дорогоцінні) метали — особливі види, не схильні до корозії та окислення. Здатні витримувати вплив високих температур. За умови правильного догляду, золоті або срібні коштовності зберігають первозданний вигляд віками. У природі дорогоцінні метали зустрічаються в чистому вигляді. Для виготовлення ювелірних прикрас використовуються сплави. Частка дорогоцінного металу в складі — від 30%. Домішки покращують естетичну складову, впливають на експлуатаційні характеристики.

Дорогоцінні метали — не лише золото, срібло, платина. До цієї категорії також відносяться:

  • рутеній;
  • родій;
  • паладій;
  • іридій;
  • осмій.

Ювелірна індустрія активно використовує родій. На поверхню золотих, срібних або платинових прикрас наноситься тонкий шар родію, який надає блиску. Інші метали застосовуються в медицині, комп’ютерних технологіях, авіакосмічній галузі.

Як вибрати дорогоцінний метал

Підбирайте ювелірні прикраси з урахуванням смаку, віку, стилю. Пам’ятайте про кольоротип:

  1. Жінкам зі смаглявою шкірою, темним волоссям, карими очима підійде жовте або червоне золото. Вдале доповнення — опал, рубін, смарагд, топаз. Грайтеся з контрастами.
  2. Власницям блідої шкіри, блакитних очей, світлого волосся залиште срібло й платину. Зосередьтеся навколо стриманих вставок, наприклад, сапфірів, кубічного оксиду цирконію, прозорих діамантів. Уникайте яскравих каменів. В оздобленні віддайте перевагу чорнінню, родіюванню.

Додаткові матеріали для виготовлення ювелірних прикрас

Ювелірні компанії намагаються мінімізувати шкідливий вплив виробництва. Тому «граються» з матеріалами й вдаються до використання екологічних сплавів. Наприклад, Pandora використовує:

  • сплав з покриттям золотом 14К;
  • сплав з покриттям рожевим золотом 14К.

Дорогоцінний метал покривається тонким шаром паладію. Підвищує стійкість до корозії й окиснення. Коштовності, виготовлені з інноваційних сплавів, носяться краще, ніж звичайне золото.

Також використовується синтетична шкіра й каучук. Актуально для молодіжних колекцій.

Кожен метал і допоміжний матеріал заслуговує на увагу. Підбирайте ювелірні прикраси, спираючись на власний комфорт, аби створити цілісний і гармонійний образ.

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.