Відрослі нігті, пошкоджене покриття, запущена кутикула — ось головні ознаки того, що ви забули вчасно записатися до майстра. Але що робити, коли сходити на манікюр немає часу чи можливості? Невже доведеться дратуватися під час кожного погляду на руки та ховати їх у кишені? Звісно, ні! Наші поради допоможуть привести нігті в порядок у домашніх умовах, замаскувати недоліки манікюру та дочекатися запису до майстра.
Делікатне чищення
Перш за все потрібно виконати гігієнічне чищення, щоб руки мали охайний та доглянутий вигляд. Для цього будуть потрібні спеціальні інструменти: огляньте манікюрні набори в магазині та доберіть той, що підходить за вмістом, якістю та ціною. Тепер розпочинайте чищення.
Відсуньте кутикулу. З цим допоможе апельсинова паличка, яка делікатно відчіплює кутикулу від нігтя та підіймає її для наступного догляду. Якщо паличка виявилася надто гострою, кілька разів обробіть її край жорсткою пилочкою.
Видаліть кутикулу. Спершу потрібно розм’якшити шкіру спеціальним ремувером або зробивши ванночку з теплою водою. Тоді заберіть її залишки дерев’яною паличкою або зріжте спеціальними ножицями чи кусачками. Важливо працювати дуже акуратно, щоб не поранитися та не зробити задирок. Якщо ви ніколи не видаляли кутикулу самостійно, краще просто пом’якшіть її.
Усуньте птеригій. Якщо на відрослій частині нігтьової пластини помітна тонка плівочка шкіри, її теж варто усунути. Для цього нанесіть ремувер, а тоді акуратно, не зачіпаючи гель-лак, зішкребіть її металевим шабером.
Заберіть ороговілості. У разі сухої шкіри рук валики довкола нігтів можуть стати шершавими, твердими та колючими. Щоб відновити їхню м’якість, спиляйте огрубілу шкіру пилочкою. Потрібно робити це тоді, коли шкіра максимально суха та не зволожена кремом чи водою.
Підпиляйте нігті. Якщо відросла довжина некомфортна для вас, вкоротіть її пилочкою. Тут важливо не перестаратися: занадто звужений вільний край чи спиляні бокові грані завадять створити красиву та правильну форму в майстра.
Покриття відросло надто сильно та має жахливий вигляд? Тоді перед усіма переліченими етапами вам доведеться зняти гель-лак. Для цього спиляйте верхні шари дуже жорсткою пилочкою, а основу залиште або розмочіть засобом для зняття гель-лаку.
Реанімація покриття
Якщо гель-лак має доволі пристойний вигляд і ваш візит до майстра заплановано за 7–10 днів, немає сенсу знімати покриття самостійно. Достатньо просто покращити його вигляд одним із хитрих способів.
Зітріть плями. Світле покриття часто втрачає красивий вигляд через забруднення. Якщо не вдається змити їх милом, спробуйте легенько спиляти бафом або стерти ватним диском, змоченим у засобі для зняття лаку.
Нанесіть блискітки. Найпростіший спосіб освіжити вигляд гель-лаку — нанести на відрослу частину звичайний глітерний лак і розтягнути блискітки у плавний перехід у бік вільного краю.
Створіть дизайн. Тими самими блискітками або іншим пігментованим лаком можна створити оригінальний дизайн на відрослій частині. Це може бути смужка на зразок місячного манікюру, діагональ у нижній частині нігтя або тонка вертикальна смуга від центру кутикули до кінчика нігтя.
Використайте декор. Також можна приховати відрослу частинку, причепивши туди крихітний камінчик, металевий декор або використавши металічну фольгу.
Відновіть покриття. Якщо на гель-лаці з’явились крихітні тріщини, покрийте його звичайним прозорим лаком для закріплення. На відрослу частину нанесіть трішки більше засобу для вирівнювання рельєфу.
Пам’ятайте, навіть якщо покриття ціле, але вже змістилось на половину нігтя, його краще зняти. В іншому випадку це може бути небезпечно для здоров’я нігтів і призвести до їхнього травмування.
Догляд між процедурами манікюру
Щоб не доводити нігті до критичного стану, важливо доглядати за ними навіть у перерві між походами в салон краси. Ці процедури займають лише кілька хвилин на день, але напевне подовжать життя вашого манікюру.
Зволожуйте шкіру. Кілька разів на день наносьте зволожувальний або живильний крем, особливо після миття рук антибактеріальним милом. Так шкіра довкола нігтів залишатиметься м’якою та красивою. Також треба наносити захисний крем перед виходом на мороз.
Пом’якшуйте кутикулу. Раз на кілька днів потрібно використовувати спеціальну олійку для кутикули. Вона робить її м’якою, запобігає огрубінню та надмірному росту шкіри. Також цей засіб зволожить нігті та наситить вітамінами для міцності й нормального росту.
Обережно поводьтеся з нігтями. Навіть зміцнені гель-лаком нігті не є інструментом для відклеювання наліпок і виколупування бруду зі щілин. Такі дії призводять до відшарування матеріалу, де може розвинутися інфекція.
Дбайте про себе та будьте хорошим клієнтом: записуйтеся на манікюр вчасно, уникайте травмування нігтів і не порушуйте правил догляду за покриттям з гель-лаку. Так майстру не доведеться виправляти запущену ситуацію, а ваші руки завжди матимуть чудовий вигляд.