Усі сорти білого чаю відомі своєю вишуканістю. Тонкий аромат, ледь вловимий і ефемерний смак. Після звичайних чайних пакетиків такий чай може здатися незвичним і незрозумілим.
Тому почати своє знайомство з білим чаєм багато хто рекомендує з сорту «Біла півонія» (Бай Му Дань). Він має дуже ніжний аромат, але при уважному і неквапливому розпиванні розкривається знайомими нотами.
Фахівці магазину New Tea діляться всіма секретами виробництва, правильного зберігання та заварювання справжнього китайського чаю, який також самостійно привозять до України. Ознайомитись з асортиментом можна тут: https://newtea.ua/uk/chay/belyy-chay.
Як виготовляють Бай Му Дань
Батьківщина білого чаю — північ провінції Фуцзянь, містечко Фудін. Звідси йде рейсовий автобус гірським серпантином до села Байлю Цунь. За словами місцевих жителів, саме тут справжнє місце народження білого чаю, а те, що виробляють в решті провінцій і не чай зовсім.
Головна особливість усіх сортів білого чаю — практично повна відсутність обробки. Щоб зберегти натуральний смак, чайний лист не ріжуть, не мнуть, не підсмажують на вугіллі і не піддають будь-яким іншим маніпуляціям. Його знімають, розкладають на піддони і залишають кілька днів сушитися під сонцем.
При цьому це трудомісткий процес, адже чайна сировина перебирається вручну, ворсяні бруньки відокремлюються від верхніх і нижніх листочків. Так з одного чайного куща виготовляється цілих три сорти чаю.
Сорт Бай Му Дань роблять із гілок з бруньками та нижніми листочками. Завдяки дбайливій обробці чай зберігає не лише натуральний смак, а й максимальну кількість вітамінів, амінокислот та інших корисних речовин. Детальніше дізнатися про «Білу півонію» можна на сайті магазину: https://newtea.ua/uk/chay/belyy-chay/vid-belyy-pion.
Як правильно пити білий чай
Щоб насолодитися смаком білого чаю і гідно оцінити всю палітру напою, варто дотримуватися загальних правил:
- багато в напої залежить від якості води, тому рекомендується використовувати джерельну, бутильовану або хоча б відстояну воду. Не варто брати воду відразу з-під крана або мінеральну;
- не варто заливати чай окропом, цілком достатньо 65-70 градусів. Як тільки вода закипіла, їй потрібно дати охолонути протягом 5-7 хвилин;
- для розкриття справжнього смаку важливе значення має й посуд. Не варто використовувати металеві заварники або ті, які ввібрали аромат іншого чаю. Краще взяти керамічний чи скляний заварник;
- заварювати чай варто протоками. Спочатку обдати посуд окропом. Потім засипати чай і залити водою, щоб вона покрила чаїнки, і через 5-10 секунд злити. Це потрібно для промивання. Наступна протока настоюється трохи довше — секунд 15 і можна пити. Кожна наступна протока має настоюватись на 5-10 секунд довше, ніж попередня.
І головне, що потрібно пам’ятати, Бай Му Дань — самодостатній напій, який не терпить поспіху. Щоб не спотворити його натуральний смак, у чай не додають цукор, мед, лимон та інші добавки. Також чай не вживають під час їжі.