Збираючись “одягнути” ваші вікна у “нове вбрання” врахуйте загальний дизайн кімнати та скористайтеся порадами експертів. Звичайні штори та гардини вже давно не в моді. Суспільство поступово відійшло від стандартів, а виробники пропонують екологічні замінники металопластикових жалюзі. Існують декілька варіантів оздоблення ваших вікон: прості та лаконічні рулонні та римські занавіски, штори плісе в Alser.ua. Рулонні фіранки представляють собою висувне полотно, яке регулюється по висоті. Виглядають просто і підійдуть для мінімалістичного дизайну. Римські виглядають по-величному, але нажаль не затемнюють кімнату повністю. Найтрендовіший варіант – розмістити плісе на пластикові вікна. Завдяки елегантному вигляду та естетиці вони підходять для багатьох стилів інтер’єру, таких як прованс, хай-тек, класика, модерн, фьюжн та інші.
Як вибрати фіранки для різних кімнат будинку чи квартири
Останнім часом штори плісе день-ніч з’являються в різних кав’ярнях, на вікнах офісних приміщень, в будинках і квартирах. Нічого дивного, адже цей тип декору та сонцезахисту дуже популярний, дієвий та ефективний. До того ж “вбрання” для вікон виглядає гармонічно, поєднуючись із різними дизайнами приміщень. Розкішні заслони створюють неперевершену ауру спокою, комфорту та затишку. Доглядати за ними дуже легко і вони не потребують ретельного очищення та частого прання. Зазвичай такі штори виготовляються міцними та пиловідштовхувальними.
Ціна штори плісе зазвичай дорожча від звичайних або жалюзі, але цей текстиль точно себе виправдає і прослужить десятки років. Штори плісе для спальні, вітальні або дитячої кімнати мають такі відмінні риси:
- виробляються із екологічно-чистих текстильних матеріалів;
- мають сертифікати якості та безпеки (при нагріванні від сонця не виробляють шкідливих речовин);
- можна вибрати під форму вікна, наприклад, замовити плісе для мансардних вікон;
- просочуються влаговідштовхувальними та пиловідштовхувальними речовинами;
- різноманітні кольори штор плісе: від прохолодних скандинавських мотивів до яскравих і запальних відтінків;
- різноманітні фактурні композиції та переплетіння створюють унікальний і неповторний дизайн декору.
Матеріали для штор плісе
Для виробництва штор виготовляють спеціальну гофровану тканину, переважно синтетичного походження. Для виробництва відбирають лише міцну та зносостійку тканину, яка не провисає під впливом часу та не вигорає на сонці. Текстиль буває різних кольорів: від однотонних моделей то полотен з нанесеним малюнком чи фото. Але найкраще виглядає фактурна (наприклад, соти або інші візерунки) тканина, яка має більш ефективні захисні властивості та краще ізолює від сторонніх звуків з вулиці.
Догляд за шторами плісе
Ми всі знаємо, які фантастичні якості штори можуть принести у ваш дім. Заслони здатні красиво розсіювати світло, а то й зовсім його закривати. Ваші штори також є інвестицією для дому, тому правильний догляд за ними важливий для отримання найбільшої цінності.
Щодня гофровані штори плісе для вітальні, дитячої чи кухні піддаються впливу пилу та бруду, що може вплинути на їх довговічність, і, як килими та дивани, їм час від часу потрібно трохи чистки. Зніміть штору та від’єднайте від всіх кріплень. Полотно потрібно замочити у мильному розчині на 15 хвилин. Терти та застосовувати щітки не потрібно. Воду для прання зробити теплу, температура не повинна перевищувати 40 градусів. Після мильного розчину потрібно обережно прополоскати текстиль. “Збираємо” конструкцію, але не вішаємо на вікно. Теперь вода зі штори повинна повністю стекти, а тканина висохнути. Якщо повісити штору мокрою, полотно може деформуватися.