Уявіть, що дитина в автомобілі – це такий собі квест й для того, щоб його успішно пройти, потрібно змоделювати правила гри. Наскільки різноманітною, захопливою та приємною буде подорож, залежить тільки від вас. Щоб вам було легше стартувати, ми підготували декілька ідей, як можна розважити дитину.
Як можна розважити дитину під час подорожі
- Візьміть в дорогу багато улюблених іграшок та нових. Спочатку дайте одну-дві, а коли вони набриднуть, запропонуйте пограти рештою. Також можна включити мультики на гаджеті або пісні на магнітофоні. Маленький мандрівник буде задоволений.
- Більшій дитині буде корисна гра, яка розвиває його творчі здібності. Запропонуйте разом вигадати історію. Визначте тему, оберіть головного героя, назвіть його й нехай дитина сама придумає сюжет. Ця гра допоможе відкрити цілий світ, який оживатиме в уяві.
- Слід зауважити, що ігри з дитиною мають бути не тільки розважальними, а й цікавими. Можна скористатися старенькою грою в слова. Ви називаєте слово, на останню букву якого вашій дитині треба вигадати інше слово. Потім запропонуйте перейти на наступний рівень гри – римування. Якщо завдання виконано успішно, можна перейти до третього: говорити будь-яку фразу, а дитина має підібрати відповідну до неї не тільки за ритмом та римою, а й за сенсом.
- Якщо ви втомилися розмовляти, можна ввімкнути на деякий час мультики на телефоні або планшеті, а ще ввімкнути цікаву аудіокнигу. Переконайтесь, щоб це було цікаво й спеціально для дітей.
- В дорозі можна розвивати музикальний слух за допомогою гри «відгадай мелодію». Наспівуйте відому для вашої малечі пісню, нехай вгадує.
- Якщо юний мандрівник не може дочекатись прибуття у назначене місце й постійно ставить питання «Ну, коли ми приїдемо?», можна відвернути його рахуванням предметів, які трапляються на шляху. Як варіант, можна запропонувати порахувати кількість світлофорів, перехресть й пішохідних переходів, які ви проїжджатимете.
Розвивайте у своїй дитині відчуття прекрасного. Коли ви їдете повз красивих, мальовничих місць, зверніть увагу на них. - Не забувайте, що маленька непосида рухається в десять разів активніше, ніж дорослі, а це означає, що сидіти без рухів в автомобілі для неї дуже складно. Для цього потрібно зупинитися, щоб дитина побігала. Також можна сидячи в авто, зробити зарядку.
- Не слід забувати про їжу. У недовготривалу поїздку достатньо буде взяти водичку, печиво, соки, фрукти. Якщо попереду довга дорога, треба забезпечити повноцінне харчування. Можна взяти їжу з дому, а можна зупинитися та поїсти у закладах.
До речі, спільна поїздка на автомобілі дуже зближує. Часто через шалений ритм життя ми не встигаємо поговорити зі своїми дітьми: послухати їхні останні новини, дізнатися, що у них на душі, дати пораду або ж просто весело поговорити на будь-які теми. Такий контакт дуже важливий для маленької людини, він допомагає позбутися почуття самотності й нерозуміння, розвиває звичку ділитися своїми радісними та сумними моментами з близькими.
Звичайно, будь-які ігри та заняття в автомобілі залежать не тільки від віку, полу й характеру дитини, але й від рівня інтересів. Докладайте зусиль, щоб ваша дитина зростала самодостатньою особистістю, здатною зайняти себе самостійно.
Подорож з Будапешта до Ужгорода — це відмінна можливість відвідати культурне серце Закарпаття. Про автобусний маршрут Будапешт – Ужгород можна дізнатися у статті й ознайомитися зі зручним варіантом подорожі до мальовничого регіону.