Вівторок, 5 Грудня

Чи знають бердичівляни про Дружбівський кар'єр?

04 серп. 2023 Анастасія Поліщук

Якщо бердичівляни ще шукають місце відпочинку на вихідні, то пропонуємо замислитися про Дружбівський кар'єр на Житомирщині.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Дружбівський кварцовий кар’єр дуже популярний серед відпочивальників. Озеро у середині кар’єру оточують скелі з насипу пісків та глини білого кольору, що своєю величчю нагадують сплячих драконів.

Такі простори точно не залишать байдужими любителів атмосферних літніх фото для Instagram або професійних фотографів, чи тих, хто просто любить насолоджуватися гарними краєвидами. Дикий мікс райської насолоди чекає вас біля смт Дружба - це Олевський район на межі з Коростенським районом в Житомирський області.

Дружбівський кар’єр - один з найбільших кар’єрів в Україні. Багато житомирян приїздять до озера з наметами для тривалого відпочинку. Відпочиваючі радять приїздити сюди зранку, аби насолодитися природою цього місця, бо воно справді зачаровує та не відпускає. Водойма має яскравий блакитно-зелений колір, який утворився завдяки глині, що вистилає дно наповненого підземними водами кар’єру. Відпочинок на Дружбівському кар'єрі є повністю безпечним. Вода чиста, наче скло, в ній живе риба, раки – індикатори чистоти води.

Кар’єр нерудних копалин «Кварц» був створений у 1948 році для забезпечення військової промисловості будівельними матеріалами. Та довгий час за ним доглядали військові, тому його офіційно називали Державне підприємство Міністерства оборони України Дружбівський кар’єр нерудних копалин «Кварц». Але в 2020 році він перейшов у власність до Фонду державного майна, тому приставку Міноборони прибрали. Під час радянського союзу для всіх керівників та робітників підприємства було побудоване ціле поселення, яке назвали Дружба, але у 1961 році воно стало селищем міського типу. У наші дні Фонд держмайна України заявив, що Дружбівський кар’єр був збитковим — 65 тисяч гривень за підсумками 2020 року. Не дивно, що у лютому 2023 року ФДМУ оголосив аукціон із його продажу. Кар’єр дістався фірмі, що належить громадянинові Ізраїлю.

Це те, що стосується історії і сьогодення, а поки у бердичівлян є можливість відпочити у свої вихідні на такому дивовижному дикому курорті - не проґавте її! 

Також раніше на сайті "РІО-Бердичів" ми писали про відпочинок на Черепашинському озері, його особливості та переваги.  

Dryzba0

Dryzba1

 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.