Вівторок, 5 Грудня

Чим Глухівський кар’єр приваблює бердичівлян

18 серп. 2023 Анастасія Поліщук

Зовсім скоро настануть вихідні і для особливо непосидючих бердичівлян, котрі люблять подорожі, ми знайшли ще одну цікавинку. У селі Глухівці, що на Вінниччині, знаходиться один з найбільший каолінових кар’єрів у Європі. Його вигляд просто вражає, посеред білих глиняних ландшафтів знаходяться декілька озер, що мають неймовірне смарагдове забарвлення.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Дивлячись на простори Глухівського кар’єру, на білу глину, піщані камені, на грунти кольору слонової кістки, що пересихають на сонці, здається, що потрапив у азійську пустелю і набрів на оазис.

Глухівецький каоліновий завод працює ще з 1905 року й до нині. Вже не так потужно, як в найкращі часи розвитку виробництва, проте завод був модернізований в наш час і досі є одним з найбільших працюючих кар’єрів у всій Європі та виробляє понад 240 тисяч тон збагаченого каоліну в рік, поставляючи його більш ніж в 50 країн по всьому світу.

Тому найкращий момент, аби подивитися на каоліновий кар’єр – це вихідні. Так як він є діючим, а вода в озерах збагачена різними мінералами, купатися в кар’єрі не можна, це може бути дуже шкідливим для вашого здоров’я. Проте його краса вартує того, аби хоч раз на нього поглянути.

Глухівський каоліновий кар’єр стане чудовою фоном для атмосферних фото, тому поки погода сонячна, є можливість зробити стилістичну фотосесію, використовуючи краєвиди кар’єру, як локацію. Мережею поширюється досить багато різних фото відвідувачів, якими можна надихнутися.

Від Бердичева до селища Глухівці подолання маршруту машиною займає близько 30 хвилин. Але якщо ви не маєте авто, то до селища з Бердичева ходить декілька рейсових автобусів, котрі довезуть вас приблизно за той самий час.

Раніше ми вже писали про відпочинок на кар’єрах Вінничини та Житомирщини, де також можна відпочити у найближчий уїк-енд. 

gluhovetskiy karer1

gluhovetskiy karer2

gluhovetskiy karer3

gluhovetskiy karer4

gluhovetskiy karer5

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.