Вівторок, 5 Грудня

Краса неподалік Бердичева: гарні локації для фото та відпочинок для душі

22 вер. 2023 Сергій Онищук

Осінь – по-особливому прекрасна пора, час коли природа фантазує сама з собою. Тож демонструємо вам локації неподалік Бердичева, де можна зробити чудові фото у цю пору та просто відпочити.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

За 18 кілометрів від Бердичева, розташоване село Жежелів, яке має декілька неповторних місць, що приваблюють мандрівників з усієї України. Село знаходиться на міжнародній трасі, тому дістатися до нього можна швидко. На території Жежелева розташовано два кар'єри – гранітний (відомий навіть за межами держави) та глиняний.

Жежелів / Бердичів / РІО-Бердичів / Новини Бердичева

Жежелівське родовище граніту заснували ще у 1910 році, але детальне розвідування проводили у 1959 – 1974 роках. Граніт з родовища використовується як декоративний, як будівельний камінь та матеріал ряду скульптур в Україні й за кордоном. З початком повномасштабного вторгнення, кар'єр припинив свою роботу, але цього літа роботи відновилися.

Жежелів / Бердичів / РІО-Бердичів / Новини Бердичева

В другому кінці села розташований наступний, каоліновий кар’єр. З першого погляду, здається, що нічого цікавого, але в середині глиняних брил розташоване незвичайне озеро, вода в якому небесно-блакитного кольору. В залежності від погоди, вона може змінювати свій колір. Особливої краси озеро набуває на заході сонця, коли небесні барви повністю замальовують водойму. Місце приваблює мандрівників, тому що схоже на Бразильський Ленсойс-Мараньенсес – озера посеред білих пісків. Туристи їдуть сюди зробити гарні фото на фоні фантастичних ландшафтів та лазурного озера.

Жежелів / Бердичів / РІО-Бердичів / Новини Бердичева

Неподалік від глиняного кар’єру села Жежелів, розташована ще одна приваблива локація для фотосесій чи простого відпочинку. Місце, де гранітні камені видніються на поверхні, створюючи неповторні схили, які височіють над річкою. Неповторність місцевості підкреслюється невеликими проміжками часу: навесні, коли зацвітає бузок та восени, коли дерева одягають кольорові шати. Фотографи обожнюють працювати в цьому місці, тому що “Ярок” (так називають локацію місцеві) – дивує всіх, хто бачить його вперше. У соцмережах часто зустрічаються весільні та сімейні фото, зроблені саме в цьому місці.

Жежелів / Бердичів / РІО-Бердичів / Новини Бердичева

Окрасою села є сосновий та дубовий ліси. Вони приваблюють своєю гармонійністю і спокоєм. Осінь – це точно час для фото в лісі, тому не треба зволікати! На жаль, люди, які відпочивають там, часто залишають сміття, шкодять природі. Попри це, тут завжди панує особлива атмосфера.

Поблизу Жежелева виявлені поселення трипільської та черняхівської культур. В народі назва цього місця – Городисько. Місце має незвичайну енергетику, дарує відчуття спокою. До того ж має незвичайний пейзаж, скелясту місцевість, в підніжжі якої тече річка.

Ось така краса знаходиться недалеко від нас. Місцевість, де точно є на що подивитися, відпочити та просто чудово провести час.

Жежелів / Бердичів / РІО-Бердичів / Новини Бердичева

Жежелів / Бердичів / РІО-Бердичів / Новини Бердичева

Жежелів / Бердичів / РІО-Бердичів / Новини Бердичева

Жежелів / Бердичів / РІО-Бердичів / Новини Бердичева

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.