У всіх містах України вже настала повноцінна зима. Прокидаючись зранку, ми починаємо свій день раніше небесного світила, а йдучи з роботи, нас гріють тільки думки про чай та м’яку ковдру. На вихідних ми вже не можемо подорожувати, як теплої осені до гарних кар’єрів чи до цікавих старовинних палаців. Хочеться більше комфорту, мати можливість зігрійся у теплій кав’ярні. У таку зимову пору можна присвятити час інтелектуальному відпочинку. До прикладу відвідати театр, музей або ж картинну галерею.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Якщо ж ви не впевнені, що можете збагнути всю важливість та професіоналізм виконання художньої роботи, якій вже не одне століття, то чудовим варіантом буде відвідування сучасних виставок. Адже зараз є можливість сходити на відкриття любої сучасної виставки та поспілкуватися з митцем особисто. Провести розмову про приховані сенси, чи ті, що на поверхні. Набагато легше та цікавіше збагнути ціль мистецького акту свого сучасника, ніж тільки здогадуватися про контекст життя історичного персонажу.
У національному музеї «Київська картинна галерея» до початку повномасштабного вторгнення росії на територію нашої суверенної держави знаходилися скарби мистецького минулого українців. Справжні ікони доби Київської Русі, портрети знаті часів ренесансу та бароко, полотна Іллі Ріпина, Миколи Ге, Архипа Куїнджі та ще багато інших прекрасних творів. Але після 24 лютого 2022 року картини з музею були сховані, щоб окупанти не змогли їх вкрасти та виставляти у своїх музеях як «ісконнорузькоє».
Наразі у картинній галереї проходять чудові виставки сучасних українських митців та мисткинь. До прикладу, 1 та 2 грудня відбудуться відкриття двох виставок сучасних вітчизняних художників поспіль.
Виставка Юрія Ваткіна «Резонанс простору: коли природа спілкується з душею». Юрій Ваткін – це український художник-імпресіоніст, якому всього 48 років. Майстер кольору, який пише полотна про те, що його оточує. Картини Юрія – це природа його поглядом, вона яскрава, приваблива, місцями силуети більше метафоричні, наче автор хоче, аби глядач розвивав свою уяву. Але дивитися на такий буревій мазків та відтінків приємно та цікаво.
Інша виставка, що відкриватиметься у суботу, присвячена творчості художниці Ганни Криволап, вона називатиметься «Пульс любови». Це серія чутєвих живописних робіт від корінної киянки. Ганна ділиться з глядачем різним баченням світу, її роботи не можна визначити одним стилем.
Національний музеї «Київська картинна галерея» знаходиться у Києві за адресою вулиця Терещенківська, 9. Музей працює у всі дні тижня, окрім понеділка та четверга з 11:00 до 18:00, каса працює до 17:20.
Вхідний квиток на повний огляд виставок, їх завжди у музеї декілька, коштує 200 гривень, для пільгових категорій -100 гривень. Але якщо ви бажаєте прийти на окрему виставку у день її відкриття, то вхід для вас буде вільним.
Отож, якщо бердичів’яни досі обирають варіанти відпочинку для свого вихідного дня, то картинна галерея у столиці – це чудова можливість культурного відпочинку, який надалі можна поєднати з затишною кав’ярнею чи будь-чим іншим.