Чи багато бердичів’яни знають про свою рідну Житомирщину? До прикладу, про славетне місто Коростень. Він славиться не тільки своїми дерунами. У місті знаходиться особливий парк з великою історією. Вся його краса розкривається в золоту осінню пору ще дужче.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Парк «Древлянський» – справжня перлина, що лежить на гранітних берегах ріжки Уж. Зона відпочинку займає площу близько 8 га. Історія парку сягає часів, коли ще навіть не хрестили Київську Русь, а Коростень називався Іскоростенем. У 945 році, коли Іскоростень був столицею племен древлян та був під керівництвом древлянського князя Малу, сталося страшне лихо. Князь Малу очолив постання проти великих поборів київського князя Ігоря, під час якого другого було вбито. Тоді у 946 році княгиня Ольга від ненависті та відчаю спалила непокірних древлян у їхньому ж місті.
Вже в часи незалежної України у 2005 році на вершині парку, на місці де розташовувалося древлянське городище (стародавнє укріплене поселення), було встановлено пам’ятник князю Малу. Зараз, на місці де орієнтовно була резиденція Іскоростенського князя, можна побачити дерев’яну стіну з вежами та воротами. Також, за легендою, княгиня Ольга провела останні роки свого життя у власноруч знищеному Іскоростені, тому біля берега річки встановили їй пам’ятник, на тому місці де була її особиста купальня. Прогулюючись парком, можна побачити ще багато різних скульптур, що вшановують вагомих постатей минулого Русі.
Щорік саме у Древлянському парку у вересні проводять відомий Міжнародний фестиваль дерунів. Тому на вході до парку стоїть пам’ятник деруну.
Що найголовніше, парк побудований на природній скелистій місцевості, та трішки нагадує цим уманську «Софіївку». Проте має свою особливу історію та неповторний шарм. На схилах скель та на гранітних виступах до берегів річки Уж прибудовані рукою людини оглядові майданчики та лавочки для сидіння, що робить прогулянку парком ще приємнішою.
Також на території парку існує військово-історичний комплекс «Скеля». Це музейний комплекс, аналогів якому ви не знайдете. Він розташований в підземеллях колишнього командного пункту Коростенського укріпрайону.
Підземний об’єкт складається з трьох поверхів углиб, проте доступний для відвідувачів лише середній. Про найнижчий чий рівень майже нічого не відомо, тільки те, що він замурований (переходи із середнього на інші рівні були забетоновані в 1941 році).
У музеї знаходяться переважно експонати періоду оборони 1941 року, а також зібрана цікава колекція з цивільної оборони: дозиметри, газоаналізатори, протигази найрізноманітніших конструкцій і типів. Чимало є експонатів із часів Чорнобильської катастрофи — наприклад, захисна дитяча камера, у якій можна врятувати дитину від радіаційного ураження.
Привабливості музею додає ще і географічне положення, розміщення в мальовничому парку, і природна скеля, в якій він знаходиться.
Від Бердичева до парку «Древлянського» власним автомобілем маршрут складає близько двох годин. Але якщо добиратися за допомогою міжміських маршрутів, блаблакару чи потягу, то поїздка у вас займе близько двох з половиною годин та коштуватиме до 300 гривень в одну сторону. Варіантів, як саме добратися є багато, а маршрути ходять регулярно, тому головне не пропустити можливість провести чудовий осінній вихідний. Адже осінній парк «Древлянський» – це можливість доторкнутися до стародавньої історії наших предків Житомирщини, дізнатися щось нове та просто надихатися прекрасним, адже там справді неповторно гарно.