Колись не було проблеми вибору намету, тому що в Радянському Союзі були лише одна модель брезентового двоскатного намету, яка відрізнялась лише розмірами, і відповідно скільки людей там могли поміститись. Однак, навіть ця цифра була неточною, і зазвичай в двомісному наметі четверо нешироких туристів легко могли заночувати тісно притулившись один до одного.
Але зараз різноманітність наметів навіть в супермаркеті, не говорячи вже про спеціалізовані магазини така, що розібратись в цьому розмаїтті буває зовсім непросто. Намети найрізноманітніших форм, розмірів, матеріалів та призначень виробляють сотні фірм, які від універсальності давно вже перейшли до вузької спеціалізації та випускають намети ледь не для певної подорожі в певній частині світу в певну пору року чи навіть погоду.
Саме тому, щоб вибрати справжній в міру універсальний і в міру функціональний намет краще звернутись до тих, хто цим займається професійно і давно. Хто знає особливості сучасних подорожей та особливості сучасних туристів. Хто слідкує за новинками у цій сфері та може відрізнити корисне від непотрібного та підібрати саме те, що потрібно і не за всі гроші світу.
І саме такі спеціалісти заснували свого часу інтернет-магазин «Робінзон», щоб зібрати на цьому уявному «острові» все , що так чи інакше пов’язане з туризмом та подорожами. Тут є величезний вибір тентів, наметів та комплектуючих для них і зручна навігація для того, щоб вибрати необхідний.
Категорії наметів і тентів
Тенти зазвичай відрізняються від наметів тим, що складаються з одного полотнища спеціальної тканини та комплекту шнурів, розтяжок і кілочків та служать для захисту від дощу та сонця. Хоча бувають і тенти спеціальної форми (наприклад для душу чи туалету), які мають конструкцію схожу до наметів.
Намети ж, зазвичай захищають туристиів з усіх сторін, в тому числі і знизу, від землі та мають різноманітні форми та конструкції. Вони бувають одно-, дво-, три-, чотири-, шестимісні або ж розраховані на більшу кількість людей.
Бувають також спеціальні намети на автомобілі або ж намети-шатра для торгівлі чи урочистих подій.
Призначення туристичних наметів
Для різних видів туризму виробники пропонують спеціальні намети. Вони відрізняються вагою, розмірами, матеріалом та розподіляються за такими видами:
- для пішохідного туризму (зазвичай мають найменшу вагу)
- для велотуризму
- для альпінізму
- для пляжу
- для кемпінгу (найбільш комфортні та просторі)
- для полювання
- для риболовлі
- та універсальні
Останні можуть використовуватись для різноманітних видів відпочинку, але не мають всіх тих «фішок», які притаманні вузькоспеціалізованим наметам.
Матеріали, з яких виготовляються намети
На відміну від важкого брезенту сьогодні намети виготовляються з тонких та легких і в той же час надзвичайно міцних та водонепроникних матеріалів:
- віскоза з бамбука
- поліестер
- рипстоп нейлон
- нейлон
- поліамід
- полікоттон
- бавовна
- кордура
- дюрапол
Саме від матеріалу залежить міцність намету, його водонепроникність та вітронепроникність наметів для альпінізму чи туризму, або ж навпаки, гарні вентиляційні якості наметів для пляжу.
Ну й, звичайно ж, одним з головних критеріїв вибору намету є його ціна. Вона варіюється від 800 гривень для простих наметів (які теж непогано справляються зі своїм призначенням) до кількох десятків тисяч гривень для справжніх наметових будинків з усіма аксесуарами для сну та відпочинку.
Отже, якщо сонечко світить у вікно, а вітерець кличе у подорожі – не вагайтесь. Заходьте на сайт «Робінзону», обирайте все що потрібно, і в путь!