Адже, до типових ситуацій з наявністю дітей, майна чи житла, додались безліч нових, пов’язаних з військовим станом, міграцією до інших країн чи статусом окупованих або прифронтових територій.
І в багатьох з цих ситуацій навіть досвідчені юристи пасують перед комплексом необхідних дій, які необхідні для того, щоб «розрулити» ситуацію між колишніми чоловіком і дружиною а також всіма тими, хто дотичний до неї. Тому питання про те, скільки коштують послуги при розлученні, рано чи пізно постає перед подружжям.
Загальна теорія юриспруденції говорить про те, що шлюб може бути розірваний або в адміністративному, або в судовому порядку. Але розірвання в позасудовому порядку (тобто в міському чи районному відділі РАЦСу) можливо лише в деяких випадках. Коли члени подружжя мають обопільну згоду це зробити та в них немає спільних дітей.
Як виняткові випадки, РАЦС розриває шлюб, коли один з членів подружжя офіціно визнаний безвісти відсутнім, недієздатним або засудженим на відбування покарання на строк більше трьох років. Фактично, цим коротким списком і завершується кількість можливостей позасудового розірвання шлюбу, а сотні і тисячі інших ситуацій вимагають лише судових процесів.
А брати участь сьогодні в судовому процесі навіть за наявності якихось юридичних знань самостійно практично неможливо. Адже є сотні і тисячі нюансів, від яких ваша справа може навіть не розпочатись, або ж тривати довгими місяцями і роками. І навіть адвокати, які спеціалізуються, наприклад, на кримінальних чи комерційних справах не завжди зможуть ефективно вирішити здавалося б просту на перший погляд справу про розлучення.
Лише адвокати, які спеціалізуються саме на сімейних справах, і в яких немає тривалих перерв в зайнятті адвокатською практикою слідкують за постійними змінами законодавства, вивчають інші подібні судові рішення, знайомі з законами інших країн можуть зараз твердо пообіцяти клієнту, що справа, за яку вони беруться на стільки-то відсотків вірогідності буде вирішена так, як цього хоче ініціатор розлучення.
Порядок окремого провадження
В такому порядку суд розглядає справи, якщо в в чоловіка і дружини є обопільна згода на розлучення, і вони наперед домовились з ким будуть проживати неповнолітні діти, як їх буде відвідувати другий член подружжя.
Порядок позовного провадження
В такому порядку суд розглядає справи, коли один з членів подружжя заперечує розірвання шлюбу та ухиляється від подачі спільної заяви про це. Зазвичай такий позов подається до суду, який здійснює юрисдикцію в адміністративному районі, де проживає відповідач. Але є ряд випадків (малолітні діти, стан здоров’я, тощо), коли дозволяється подавати позов по місцю проживання позивача.
Суттєвою вимогою законодавства є й те, що позов про розірвання шлюбу не може бути поданий під час вагітності дружини, або протягом року після народження дитини. Хоча є винятки і тут, коли інша особа визнає офіційно своє батьківство.
Позовні вимоги, які подаються при розірванні шлюбу
Не обов’язково, але дуже часто разом з позовом на розлучення шлюбу подаються такі супутні позови:
- Про визначення місця проживання дітей
- Про поділ майна
- Про виплату аліментів
- Про виконання шлюбного договору (якщо такий укладався)
Розірвання шлюбу з іноземцем
Це особлива «галузь» цивільного судочинства, роль якої з кожним роком зростає. Адже, засліплені коханням (чи розрахунком) наші жінки чи чоловіки докладають неабияких зусиль, щоб зареєструвати офіційний шлюб з громадянином іншої країни, але вони навіть не здогадуються, що для його розриву потрібно буде затратити зусиль на порядок більше.
Адже, якщо подружжя є громадянами різних країн, то їх розлучення має відбуватись за законами країни, в якій подружжя мало останнє спільне місце проживання.
Отже, навіть злегка окреслені варіанти можливих шлюбних нюансів дають зрозуміти, що процес розлучення може бути довгий і недешевий. Та кожен, хто починає цей процес хоче хоча б загальних рисах знати скільки він йому буде коштувати.
І відповідаючи на цей запит дуже мудро зробили адвокати агенції «Альва Прайвесі», які розробили прості і зрозумілі таблиці з найбільш поширеними стадіями в судових процесах про розлучення та цілком конкретними цінами на них.
Наприклад, підготовка проекту позовної заяви коштує тут 2500 гривень, а комплекс усіх адвокатських послуг (стандартних) при розлученні – трохи більше десяти тисяч гривень. Можливі також проміжні комбінації, коли деякі процедури клієнт робить сам. І відповідно, економить на оплаті адвоката.
Як би то не було, якщо у вашому шлюбі все ж ребром стало питання про розлучення – довіртесь краще адвокатам, які на цьому спеціалізуються, щоб не потратити потім більше…