Настільні ігри — один із найкращих варіантів дозвілля як для тихих посиденьок із друзями, так і для компанії, що планує максимально весело та гучно провести час. Ми зібрали перелік із 10 найкращих настолок для компанії та розташували їх за складністю засвоєння від найлегшої до найскладнішої.
UNO
Гра, правила якої засвоять навіть п’ятирічні малюки. Сенс Уно полягає у викладанні різнокольорових карток із цифрами за певними правилами. Виграє той, хто зможе першим викласти всі картки з руки.
Alias
Гравці діляться на команди. Потрібно пояснювати своїй команді слова, написані на картках, не використовуючи їх та однокореневі з ними. Виграє команда, яка набере більше очок за певний час.
Хто я?
Проста гра, у якій учасник витягає картку та показує її тільки суперникам. Ставлячи запитання, на які можна відповісти тільки «Так» або «Ні», потрібно вгадати, що зображено на картці. Гру можна вести до 3, 5, 10 очок.
Дуплет
Гравці отримують по одній картці, на яких зображено різні предмети. Решта карток викладається в центрі. За командою потрібно вивчити зображення на своїй картці та знайти аналогічні на картці в колоді. Хто перший знайде збіг та схопить верхню карту — отримує очко.
Карти конфлікту
Суть гри в тому, щоб формувати жарти. Гравцям видаються картки з відповідями, а з колоди витягують запитання. Кожен гравець має зі своїх карт дістати найвеселішу відповідь. Очки отримують найдотепніші жарти. Майте на увазі, гра 18+, дуже багато жартів «нижче пояса».
Діксіт
Гра на інтуїцію та творчість, де гравці вибирають картинки, що відповідають загадковому слову чи фразі, а інші гравці намагаються вгадати, яка картинка була вибрана.
Манчкін
Вкрай популярна гра, мало хто не чув про її існування. Створена як пародія на RPG в жанрі фентезі, вона здобула світову славу. Гравці досліджують підземелля, воюють із монстрами та збирають скарби. Але головне — соціальна взаємодія. Можна знайти союзників, ворогів, творити пакості своїм суперникам, і все для того, щоб отримати бажаний 10-й рівень найпершим.
Детектив Клуб
Захоплива гра, заснована на асоціаціях. Серед усіх гравців випадково вибирається конспіратор, якого й мусить вирахувати решта учасників. Спочатку правила здаються дещо заплутаними, але досить зіграти одну-дві партії — і відірватися буде неможливо.
Каркасон
Класична настолка, яка підкорила світ. Гравці по черзі витягають елементи рельєфу: міста, річки, поля, монастирі — та формують карту, намагаючись завершити будівництво та розмістити якнайбільше свої поселенців. Виграє той, хто назбирає більше очок.
Жах Аркгема
Командна гра, в якій треба грати «проти картону». Вороги діють за правилами, а гравці на свій розсуд. Дуже атмосферна настолка, в якій потрібно об’єднати зусилля задля перемоги над хтонічним злом. Але водночас вона дещо складна для засвоєння новачками.