П'ятниця, 9 Червня

Посівний календар на квітень 2023 року

Квітень один із найбільш відповідальних місяців в житті городників, адже саме цього місяця готується город до посадки, земля в теплицях удобрюється та висаджується велика частина рослин, обробляється садок, формується клумба. Роботи в квітні дуже багато і до неї треба віднестися досить зважено, тому що майбутній урожай дуже залежить від правильної організації висіву рослин та погодних умов.

Бажано враховувати все, на що варто звертати увагу, те на що орієнтувалися в городництві наші пращури. Але, водночас, і не тільки оглядатися назад, але і сміливо використовувати сучасні здобутки агрономії. З’явилося багато помічників любителям сільського господарства серед новітніх препаратів, які допомагають вберегти рослини від шкідників, стимулюють їх ріст та врожайність. Завжди хочеться, щоб вкладена праця приносила гідні плоди, тому подивимось на що варто звертати увагу при висадці рослин в квітні.

Цього місяця висіваються овочі, які висаджуються в відкритий грунт через розсаду, а саме – помідори, перець, капуста, баклажани, огірки. Це можна робити на підвіконні або ж в теплиці. В кінці місяця їх пікірують. А також можна висаджувати в другій половині місяця в відкритому грунті цибулю, часник, зелень, редис, моркву, бобові, ранні огірки.

В квітні обов’язково треба провести захисні заходи в садку до розпускання бруньок. Тобто обрізати пошкоджені гілки, побілити стовбури дерев, провести щеплення, оприскування від шкідників. Якщо цього не зробити вчасно, то якість врожаю буде значно нижчою. На початку квітня можна посадити саджанці ягідних кущів, фруктових дерев та горіха.

Квітень почнеться з періоду зростання Місяця (01.04-05.04 та 21.04-30.04). Це час, коли непогано пересаджувати будь-яких овочів та декоративних рослин. Сприятливий період для сівби і посадки рослин (не коренеплодів).

Повний Місяць – 6 квітня. В Повню категорично не бажано займатися роботами в саду та висаджуванням рослин чи будь-якими маніпуляціями з ними.

Спадний Місяць (07.04-19.04) В цей період активно відбуваються процеси всмоктування рослинами поживних речовин, їх ріст та дозрівання. 14-15 квітня - не варто садити і сіяти в ці дні, максимум – обробляти грунт і захищатися від шкідників. 18-21квітня - в ці дні не рекомендується займатися обрізанням і пересаджуванням, всі рани на рослинах будуть довго гоїтися.

Молодик та сонячне затемнення – 20 квітня. Будь-які маніпуляції з рослинами чи деревами не рекомендовані.


Найурожайніші дні в квітні 2023 - 2-4, 11, 16, 17, 19, 24, 25 квітня.


Найменш врожайні дні в квітні 2023 - 1, 6, 15, 19, 21-23, 29 квітня.


  • Найкращі дні для посадок різних культур в квітні:
  • Помідори, баклажани - 7, 19, 24, 25, 26;
  • Морква - 4, 7-9, 18, 25-28;
  • Огірки, солодкий та гострий перець - 7, 19, 24, 25, 26;
  • Цибуля і часник - 1, 2, 3, 6, 7, 11, 16, 17, 19, 29, 30;
  • Всі види капусти - 1, 2, 3, 7, 16, 17, 24, 25, 29, 30;
  • Редька і редис - 1, 2, 3, 7, 11, 24, 25, 26, 29, 30;
  • Зелень - 6, 7, 24, 25, 26;
  • Квіти - 4, 5, 11, 30.

Щоденний посівний календар на квітень

1-2 квітня

несприятливі дні для городництва. Не рекомендується підгодовувати, поливати, прищипувати і пасинкувати рослини. Можна посадити цибулю і часник, якщо в інші дні цього зробити не вийде. Але можна рихлити і удобрювати грунт, обробляти сад від хвороб і шкідників, білити дерева.

3-5 квітня

гарні дні для посіву в відкритий грунт ранньої картоплі, гороху, буряка, цибулі, а також посіву на розсаду огірків, перцю, різних видів капусти. Також дуже гарні дні для посадок будь-яких квітів і лікарських рослин. Можна провести пікірування саджанців, прополка бур'янів, обприскування і полив дерев.

6 квітня

Місяць в повні. Роботи з рослинами взагалі не бажані.

7-11 квітня

найврожайніші дні цього місяця. Можна сіяти будь-які овочі у відкритий грунт і на розсаду, висаджувати дерева і ягідні кущі, сіяти квіти. Всі рослини добре приживуться і дадуть відмінний урожай. Можна рясно поливати рослини, вносити мінеральні і органічні добрива, обробляти посіви від шкідників. Вдалими будуть щеплення і обрізка дерев.

12-15 квітня

можна висаджувати ранню картоплю, редиску, зелень в відкритий грунт, а також капусту на розсаду. Сприятливі дні для посадки багаторічних квітів, а також троянд. Можна посадити виноград і полуницю. В саду проводиться обрізка крони, обприскування від шкідників, побілка стовбурів та видалення старої кори.

16-18 квітня

можна сіяти зелень, щавель, листову гірчицю, салат, редьку та мангольд. Також сприятливі дні для посіву на розсаду або у відкритий грунт всіх пасльонових: помідорів, картоплі, перцю, баклажанів. Можна полоти і удобрювати грунт, перекопувати ділянку, видаляти зайві саджанці. Не рекомендується пересаджувати, прищипувати і обрізати рослини, оскільки рани довго гояться.

19-21 квітня

дні Місяця молодика. Роботи з рослинами не бажані.

22-24 квітня

дуже врожайні дні. Проводиться висадка будь-які овочів, дерев, ягід і квітів, але не рекомендується пересаджувати і пікірувати рослини. Поливати і підгодовувати рослини дуже помірно. Можна проводити обрізання і прищеплювання дерева заготовлювати живці, підв'язувати слабкі саджанці.

25-26 квітня

посів овочів на розсаду і у відкритий грунт, а також однорічних квітів. Гарний час для посадки картоплі. Добре приймається полуниця і суниця, ожина, малина, агрус. Не бажане обробляння рослин отрутохімікатами і вносити органічні добрива.

27-30 квітня

не зовсім врожайні дні для посадки більшості рослин, крім цибулі, часнику і троянд. Не бажано поливати рослини та замочувати насіння. Проте полоти і підгортати грядки можна, як і боротися в шкідниками й бур'янами та білити дерева. Можлива висадка ароматних і лікарських трав.

Посівний календар червень 2023

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.