Зібраний урожай потрібно зберігати правильно. Це стосується усіх овочів та фруктів. Проте у кожного свої особливості й відповідно вимоги до зберігання. Саме правильний догляд допоможе уникнути різноманітних захворювань. У матеріалі ми розглянемо, як потрібно доглядати за капустою, щоб застерегти її від хвороб.
Капусту слід регулярно перевіряти, адже вона має властивість загнивати й піддаватися багатьом хворобам. Досить часто зустрічається сіра гниль, збудником якої є бактерія «ботритис». Качан покривається сірою пліснявою, а листя слизом й відбувається процес гниття.
Якщо сховище провітрювати та охолоджувати, то можна зупинити розвиток хвороби. Зачистити капусту треба заздалегідь. Надмірне тепло та висока вологість провокують виникнення цвілі. Підморожена капуста й зачищена до білого листя найчастіше під ударом. Тому потрібно вчасно забрати головки капусти. Капусту слід прибрати до підготовленого приміщення, де вона зберігатиметься, але потрібно це зробити до сильних заморозків.
При зберіганні можуть виникати бактеріальні захворювання капусти, наприклад, судинний бактеріоз. Тому дуже важливо не брати на зберігання качани, які мають ознаки хвороби ще на грядці.
Точковий некроз листя – фізіологічне захворювання, яке дуже часто зустрічається у капусти. Зазвичай, воно виникає при порушенні обміну речовин у листі даного овочу. Зауважимо, що виникнення цієї хвороби відбувається у приміщенні для зберігання. Найчастіше вона вражає капусту, перенасичену азотом, але причиною може бути – неправильне зберігання. Під час цього захворювання на листках з’являються пом’яті плями.