Надворі останній місяць осені, та навіть у цю пізню пору є чим зайнятися на городі. Адже зараз вдалий час для того, щоб підготувати ґрунт для посадки у наступному році. Стандартним рішенням у цьому питанні буде перекопування грядок з додаванням добрив. Можна зайнятися організацією посіву, квіткової розсади та насіння для газону, які необхідні на наступний рік.
Підготовка ґрунту
Як відомо, на городі за сезон накопичуються відходи, тому саме час зробити з них високі гряди. Для початку потрібно визначитися з місцем. Воно має бути з достатньою кількістю світла й захищене від вітру для того, щоб росли ранні овочі й теплолюбні культури. Коли нарешті, ви знайшли те саме місце, слід його обгородити. Це можна зробити за допомогою блоків, шиферу – загалом тим, що є у господарстві.
Після того, як огорожа підготовлена зробіть гряду. Дно застеліть достатньо товстим шаром паперу, наприклад газети чи картону. Це треба для того, щоб створити межу між землею та ґрунтом, запобігти втраті води під час поливання й створити сприятливий температурний режим. Далі укласти шар напіврозкладних рослинних решток з відходів шаром близько 20 см і залишити на кілька днів для зволоження. Також підійдуть добрива. Потім додати 10-сантиметровий шар подрібненої соломи, тирси й сухого листя, а потім деревна зола й аміачна селітра (40 г на квадратний метр). Зверху розподіляють родючий ґрунт з городу або вже перепрілий компост. Ранньою весною високі гряди будуть готові до посадки запланованої культури.
Запас землі для розсади на весну
Помістіть перегній, садову землю, торф, пісок, і золу в окремі мішки та промаркуйте кожен із них. Навесні залиште їх у холодному місці під навісом. Так буде зручно діставати необхідну розсадну суміш перед приготуванням.
«Під сніг» рекомендовано сіяти газон на початку листопада, коли температура складає +2-3°C. У цьому випадку насіння не встигне прорости до того, як випаде сніг, і навесні, після періоду яровизації, під снігом виростуть густі сходи, вкриті та захищені снігом. Ділянка, на якій буде висаджено газон, має бути заздалегідь визначена, очищена від сміття та старої рослинності, удобрена, засипана ґрунтом товщиною 12-20 см і добре втоптана.
Якщо насіння висадити в злегка промерзлий ґрунт, воно не встигне прорости до настання стійких холодів, але за зиму загартується і стане більш стійким до несприятливих погодних умов. Навесні вони поступово проростуть, і їх місце займуть швидкорослі овочі та зелень.