Вже всі зібрали яблучний урожай. Тепер постало питання, як зберегти гарний стан улюблених фруктів. Якщо врахувати деякі особливості зберігання яблук узимку, то можна зберегти безперечно хороший вигляд та смак продукту.
Правила зберігання яблук взимку
Найголовнішим, що потрібно обрати, це приміщення у якому зберігатимуться фрукти. Ідеально підійде льох. Щоб зберігання було ефективним, потрібно створити належні умови й попередньо підготувати ящики або контейнери. Не дивлячись на те, що зараз холодна пора, яблука продовжують дозрівати у погребі. Це відбувається тому, що яблука виробляють етилен, який допомагає дозрівати не лише яблукам, а й іншим «жителям» льоху. Картопля, наприклад, може почати проростати на крок раніше.
Особливістю яблук є те, що при тривалому зберіганні вони мають властивість вбирати запах, який значно впливає на їхній смак. Наприклад, картопля надає яблукам неприємного крохмального присмаку, а часник – характерного аромату. Тому, якщо є можливість, яблука краще зберігати в окремо відведеному приміщенні або ж у погребі з перегородками.
Як підготувати приміщення?
Звичайно, що перед розміщенням урожаю у погріб, потрібно трішки попрацювати, а саме підготувати приміщення та тару. Також слід побілити стіни вапном й обробити полиці дезінфекційним засобом. Треба прослідкувати за температурою, ідеальна для зберігання яблук – від -1 до +3°C. При такій температурі виробництво етилену зведено до мінімуму, і урожай зберігається довше. Вологість повинна становити 85-95%. Висока вологість допомагає уникнути зморщуванню або висиханню яблук.
Погреби для зберігання яблук повинні мати ефективну вентиляцію. Циркуляція повітря необхідна для зменшення концентрації етилену. Важливо захистити приміщення від ґрунтових вод і забезпечити водонепроникність стін і стелі. Для стабілізації температури взимку підвали слід утеплювати.