Посадка рослин в відкритий ґрунт в перший місяць весни – це дуже кропітка і серйозна справа.
Адже, треба буде враховувати досить багато стримуючих факторів.
Серед них:
- погодні умови, які включають температурний режим та вологість;
- ступінь підготовки землі (механічна обробка, яка можливо була проведена восени, в т.ч. удобрювання землі);
- аналіз кліматичних особливостей території;
- правильний підбір насіння та сортів рослин згідно особливостей клімату та властивостей грунту;
- врахування сприятливих днів для посадки і посіву культур;
- прогнозування терміну проростання насіння та збору врожаю.
Але також варто знати певні правила сівби і посадки рослин:
- Рослини проростають при температурі не менше +2…+3 градуси тепла та витримують заморозки до -6 градусів морозу. Тому підбір сортового насіння треба почати з вивчення їхньої морозостійкості.
- Сіяти рослини бажано не всі в один день, а з інтервалом в 1 – 1,5 тижні, тоді ви зможете отримати різний термін достигання рослин і зелень в вас не буде вся в один день, а буде підростати кожен раз нова, що забезпечить вам наявність постійно свіжої продукції.
- Насіння бажано мати свіже і враховувати які сорти краще підходять в даний період часу.
Перше з чого треба починати, так це підготовки землі для посадки. Спочатку звільнити її від залишків снігу, дати час для того, щоб земля прогрілася на 5 – 7 см. Перед посадкою грядку можна полити гарячою водою та накрити темною плівкою на декілька днів. Після цього можна почати сіяти рослини.
Посадка бобових
Вони найбільш стійкі до низьких температур. Але насіння обов’язково треба замочити: спочатку в воді кімнатної температури протягом 5-6 годин, потім на 5 хвилин у гарячій (+50 °С), далі 1 – 2 години – у холодній воді. Висаджувати на глибину – 6 – 8 см, відстань між рослинами – 10 – 12 см, ширина міжряддя в залежності від висоти рослин (20 см – для низькорослих, 35 – 50 см – для високих). Горох краще садити в ІІІ декаді попередньо замочивши на 2 – 3 дні. Глибина загортання – 3 – 4 см, ширина міжряддя – 15 – 20 см, відстань між рослинами – 5 – 6 см.
Сприятливі дні: 1, 8 – 10, 16, 20, 22 – 27, 30, 31
Посадка цибулі-чорнушки
Після підготовки землі (в т.ч. після її прогрівання під темною плівкою) використовують свіже насіння цибулі (від цього залежатиме його схожість). Перед цим його замочують на 1 – 2 дні в рожевому розчині марганцю. Відстань між борознами – 25 см, між насінням – 1 – 1,5 см, глибина загортання – 2-3 см. Зверху грядку засипають мульчею (1,5 – 2 см).
Сприятливі дні: цибуля – 9 – 13, 16, 17; цибуля на зелень – 9 – 11, 16, 17
Петрушка
Ця культура належить до морозостійких, сіють уже в середині березня, підсіваючи за сезон кілька разів. Насіння добу витримують у рожевому розчині марганцю. Глибина загортання – 1 см, ширина міжряддя – 15 см, інтервал між рослинами – 2-3 см. Сходи, поки не зміцніють, рекомендується прикривати від прямого сонця. Підсівати петрушку можна за сезон кілька разів.
Сприятливі дні: петрушка, кінза – 24 – 26; щавель 12, 13, 24 – 26
Редька
Якщо повітря прогріється до +10…+15 °градусів тепла, приступають до посадки, проростивши насіння заздалегідь. Глибина загортання – 2 – 2,5 см, ширина міжряддя – 10 – 15 см, інтервал між рослинами – 5 см. До появи сходів грядку вкривають плівкою.
Сприятливі дні: редька – 2, 3, 9 – 13, 16, 17, 29 – 31
Морква
Найкраще починати сіяти моркву у II-III декаді березня, коли грунт прогріється до +5…+8 градусів. При підготовці землі треба враховувати, що свіжий перегній використовувати не можна, адже це негативно позначиться на розвитку та якості коренеплоду. Глибина загортання – 2,5 – 3 см, відстань між рядками – 18 – 20 см, між насінням – 5 см.
Сприятливі дні: морква, пастернак – 9 – 13.
Переглянути посівний календар 2023 також можна на сайті «Ріо-Бердичів».
Якщо при посадці ви також керуєтесь зірковим прогнозом та порадами астрологів для вашого знаку, пропонуємо перед земляними роботами дізнатись, які поради приготував для вас гороскоп.