Що таке риболовля? Відповідей на це питання безліч, та для всіх вони різні. Для одних людей риболовля – це цікаве заняття, а для інших – хобі або навіть стиль життя. Із цим важко не погодитися!
Процес підготовки та саме полювання на трофеї – особливий культ, який приносить задоволення та радість. Солідний улов – приємний бонус за витрачений час та сили. Щоб ця винагорода була більш значущою, потрібно знати декілька секретів.
Вибираємо вдале місце для риболовлі
Якщо місце для ловлі риби вибрати неправильно, ніяка приманка, снасті та інші хитрощі не допоможуть. Нема риби у водоймі – нема й улову. Тож критично важливо знайти правильну локацію. Для цього можна запитати поради в досвідчених рибалок, які вже були на конкретній водоймі та знають, де краще закидати.
Немає в кого запитати, тоді звертайте увагу на наступне:
- Риба завжди обирає безпечні місця в заплавах, під корчами, біля очерету та іншої водяної рослинності. Там вона може відчути себе максимально захищено, а також добре харчуватися. Тому звертайте увагу на вищезазначені ділянки, не пропускайте їх.
- На березі водойми можуть бути “насиджені” місця, на що вказують залишені саморобні ріжки, сидячки та ін. Такі локації теж не варто ігнорувати, бо тут, найімовірніше, можна щось зловити.
- У світі риболовлі важливо знати: риба в річці рухається проти течії. Щоб зловити трофей, краще обирати місця з вирами або підводними ямами. У невеликих річках, де течія слабка, краще рибалити там, де річище звужується.
Правильні снасті – половина успіху
Якщо вудки купити казна-які, не зважаючи на умови ловлі, то й результат буде відповідний! До вибору спорядження треба підходити максимально зважено та серйозно. Воно має бути не тільки надійним і міцним, але і зручним.
Для кожної риболовної техніки є свої снасті. Необхідно врахувати це перед тим, як придбати вудлище. Збираєтеся йти на хижу рибу – зверніть увагу на спінінг. Хочете половити карасів – обирайте поплавцеву вудку. Не варто починати полювання на коропа без спеціальних вудлищ. І так далі…
Щодо вартості рибальського спорядження: рибалкам-аматорам можна не стартувати з професійного, доволі дорогого, обладнання. Для початку вистачить снастей середнього цінового діапазону.
Графік клювання риби
Найкращим сезоном для риболовлі вважається літо. Навесні та восени теж вдається отримати гарний улов. Будь-який час доби – ранок, день, вечір чи ніч – може бути сприятливим для кльову. Усе залежить від конкретного різвиду риби. Наприклад, окунь клює вранці та ввечері, а сом – здебільшого вночі.
Риба досить чутлива до зміни погоди, тому вона стає більш активною за деякий час до негоди. Перед дощем, коли починає тільки накрапати, карась, сом та інша біла риба клюватиме ще сильніше. Тож візьміть на риболовлю дощовик!
Деякі рибалки стверджують, що фаза Місяця впливає на улов. Коли Місяць росте, риба клює достатньо добре. За Місяця, що спадає, результат полювання на трофеї може, м’яко кажучи, розчарувати. Однак ці правила більше працюють для малих водойм, ніж для великих.