Чи отримують бердичівляни задоволення від своєї роботи? Як часто особисто ви стресуєте на робочому місці? Чи відчуваєте сильну тривогу щоранку перед звичайним робочим днем? Важко переживаєте кожен робочий день, навіть коли усе йде добре? Можливо, на початку кар’єри ви отримували задоволення від роботи з людьми або взаємодії з клієнтами. Але тепер ви відчуваєте злість та роздратування через них?
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Якщо останнім часом виникають тривожні настої через проблеми на роботі і відчуття перевтоми, є велика ймовірність, що ви стали жертвою емоційного вигорання. Стрес та відчуття спустошеності і невдоволення власним життям посилюються через війну та напругу, що кожен зараз відчуває у суспільстві.
Життя навчило бердичівлян триматися у різних стресових ситуаціях та швидко і раціонально діяти. Проте стан емоційного вигорання може підкрастися непомітно.
Емоційне вигорання – це синдром постійної втоми, емоційного виснаження, який посилюється з часом.
Найуразливішими професіями є ті, де постійно присутня взаємодія з іншими людьми. Це лікарі, педагоги, психологи, соціальні працівники, волонтери, менеджери, керівники різних сфер та інші. Така робота передбачає близьку комунікацію, необхідність вислуховувати та розмовляти, постійно стежити за актуальними новинами, давати вказівки підлеглим або навпаки виконувати доручення керівництва, намагатися виправдати чиїсь очікування, перевершити конкурентів, продемонструвати хороші показники — все це часто призводить до емоційного вигорання.
Емоційне вигорання відрізняється від простої перевтоми. Ви можете відпочити на вихідних, сходити у кафе, у яке давно хотіли, чи подивитися хороший фільм, але на відміну від втоми вигорання не пройде. У подальшому воно може тільки загострюватися і, як наслідок, погіршувати якість вашого життя.
Згідно з ВОЗ, існує три основних симптоми емоційного вигорання:
- Почуття виснаження або втоми: призводить до порушення сну, зниження імунітету, проблем із концентрацією.
- Інтелектуальна й емоційна дистанція з роботою: відчуття негативу та цинізму відносно ситуацій, пов’язаних із роботою, відірваність від колективу, відсутність мотивації, негативне сприйняття реальності.
- Зниження професійної ефективності: внаслідок цього розвивається відчуття неспроможності, з’являються сумніви у власних здібностях і компетентності.
Які вирішення проблеми емоційного вигорання:
- знаходити час для особистого життя, та дбати про баланс між ним та роботою;
- давати собі відпочити під час робочого дня, робити перерви для розминки, поласувати чимось солоденьким, або просто побути в тиші;
- не перепрацьовувати, не брати роботу додому, відпочивати на вихідних;
- виділяти час для занять, не пов’язаних з роботою, важливо, щоб ви відчували релаксацію, виконуючи їх. Це може бути рибалка чи піші прогулянки на природі, читання, малювання або прослуховування музики.
Регулярні заняття спортом дуже важливі для підтримання здорового стану тіла людини, заняття спортом підіймають настрій та покращують самопочуття. Також гарним способом відволіктись є подорож та зміна картинки, навіть якщо це уїк-енд за місто чи одноденна мандрівка з друзями. Якщо не знаєте, яку локацію обрати, можете звернути увагу на ті туристичні маршрути, які пропонує “РІО-Бердичів”.
Якщо ситуація з настроєм не покращується і самостійно впоратись з цим гнітючим станом ви не можете, слід звернутися за допомогою до кваліфікованого психолога чи психотерапевта.