П'ятниця, 9 Червня

В бердичівському міськвиконкомі незабаром будуть «розписувати» молодят

Про це на засіданнях постійних комісій, які відбулись вчора і сьогодні розповідала депутатам керуюча справами виконкому.

 


Для сільських рад така процедура давно вже є звичною, але в місті раніше все було по-іншому. Всі радянські люди знали абревіатуру ЗАГС, яка українською мовою перетворилась у РАЦС, і навіть після всіх перетрубацій не вийшла з ужитку.

 

Та зміни відбулись не лише в назві, але й у підпорядкованості таких органів. І якщо раніше ним керувало місто, то після законодавчих новацій ця реєстраційна діяльність перейшла у відання управлінь юстиції. І тепер саме управління юстиції в міста орендує приміщення площею 480 квадратних метрів з відомими усім бердичівлянам кільцями, і саме воно займається як формальними процедурами реєстрації шлюбу, так і святковими.

Тож сьогодні, на засіданні виконавчого комітету, при розгляді питання про продовження договорів оренди приміщень, які сьогодні займають підвідомчі управлінню юстиції державні нотаріуси (вул. Володимирська,1), виконавча служба (вул. Європейська, 128) та РАЦС (вул. Житомирська, 43), виникла серйозна дискусія. Мовляв, ці органи за символічну ціну користуються міською нерухомістю і не вкладають в її ремонт жодної гривні.

І якщо реєстрацію шлюбу зроблять зручною в міському ЦНАПі, то невідомо ще, чи управління юстиції буде орендувати всю площу нинішнього РАЦСу. В ЦНАПі «розпис» будуть проводити не в загальному залі, а в окремому кабінеті, де буде встановлено комп’ютер з підключенням до відповідного державного реєстру. А ось з урочистою частиною буде трохи важче.

Члени виконкому одразу ж згадали, що вже й зараз стають популярними шлюбні церемонії у відреставрованому театрі, але за умови їх багатократного збільшення побоюються, що гарного ремонту театральних залів і холів надовго не вистачить.

Отже, поки що вирішили продовжити управлінню юстиції договори оренди, а там життя покаже. Вже зараз половина черги за паспортами з міграційної служби МВС (так званого паспортного столу) перейшла в ЦНАП виконкому, де зараз планують створити ще одне робоче місце. Може так колись і з РАЦСу молодята поступово перейдуть до міськвиконкому.

zags1

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Посівний календар червень 2023

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.