Вівторок, 3 Жовтня

Психічне здоров’я підлітків у Бердичеві та рекомендації спеціалістів

03 бер. 2023 Дар’я Мішина

Підлітки за своєю природою потребують знаходитись у компанії об'єднуватись в групи, шукати свою зграю, вони мають пройти цей етап. Тільки так вони вирішать свої протиріччя та зможуть зрозуміти, хто вони. Психолог дала рекомендацію, що робити батькам підлітків аби вберегти їхнє психологічне здоров’я.

Щорічно, другого березня відзначають Всесвітній день психічного здоров’я підлітків. Психічне здоров’я- це важливий компонент благополуччя людини і не менш вагомий ніж фізичне здоров’я. Воно вкрай необхідне для нормального розвитку, для того щоб будувати міцні стосунки та бути стійким до всіх життєвих викликів.

Цей день спонукає привернути увагу шкіл та молодіжних організацій для того, щоб вони об’єдналися в підтримці психологічного здоров’я молодих людей. Саме так з’явилося «Коло підтримки» при участі БФ «Карітас Бердичів» та бібліотеки, де збираються та об’єднуються підлітки. Психолог Марина Савицька, яка працює в групі акцентує увагу на тому, що проблеми підлітків під час війни не змінилися, а лише стали гостріше проявлятися.

Психічне здоров’я підлітків у Бердичеві

«Підлітки за своєю природою потребують знаходитись у компанії об'єднуватись в групи, шукати свою зграю, вони мають пройти цей етап. Тільки так вони вирішать свої протиріччя та зможуть зрозуміти, хто вони. Тож така подорож є дуже важливою для підлітка. З цією метою і було створено «Коло підтримки» аби підлітки могли задовільнити ці свої потреби безпечним шляхом. Тут вони знайомляться, спілкуються та гарно проводять час. Через те, що на підлітків легко впливати формуються різні молодіжні рухи, такі як новий рух «Редан»»- поділилася психолог.

Психічне здоров’я підлітків у Бердичеві

Лідія Добровольська працює дитячим психіатром та розповідає, що сучасних підлітків їй шкода, тому що батьки втратили той зв’язок зі своїми дітьми, який мав би бути між ними . Від дитини багато чого вимагають у плані навчання, досягнень, майбутніх заробітків, забуваючи, що їхні діти в першу чергу особистості. Часто забороняють спілкуватися із кимось не пояснюючи навіть причину. Хоча важливо розмовляти з підлітками та пояснювати їм різницю між добром та злом аби дитина сама робила вибір.

Психічне здоров’я підлітків у Бердичеві

Психолог Марина Савицька дала рекомендацію, що робити батькам підлітків аби вберегти їхнє психологічне здоров’я. Найголовніше це довіра та контакт. Потрібно спілкуватися з дітьми через довіру, при цьому не займати вищу позицію, а вести діалог на рівних. Саме завдяки цим інструментам ви зможете зберегти тепле спілкування. Не намагайтеся бути авторитетом, молоді люди вибирають його зі свого оточення, але це не будуть батьки. Станьте краще другом з яким завжди можна поділитися своїми проблемами або тим, що хвилює. В такій позиції ви не завдасте шкоди, підтримаєте в скрутній ситуації, а бонусом, ваша дитина буде довіряти вам, а ви завжди будете знати, що відбувається в житті у вашої кровинки.

Психічне здоров’я підлітків у Бердичеві

Підлітки, якщо ви відчуваєте, що не можете впоратися без сторонньої допомоги обов’язково зверніться до психолога. Особливо варто звернути увагу, якщо ви знаходитесь у пригніченому стані, ви часто тривожитесь.

Психічне здоров’я підлітків у Бердичеві

Три ведмеді запрошує на роботу

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.