Вівторок, 3 Жовтня

Як боротися з внутрішніми страхами

Жодна людина в світі не дасть Вам повністю вичерпної відповіді. Все залежить від самої людини, її характеру, психологічної організації, обставин та ще маси факторів. Але розібратись в собі та заспокоїти свій неспокійний стан хоче кожен з нас.

Ви скажете, що простіше сходити до психолога. Це непогана порада коли ви живете в великому місті, як мінімум обласному центрі. А якщо ж ні, то проблему вирішувати прийдеться майже самотужки. Проте, є досить багато порад, до яких варто прислухатися.

1. Треба визначитись які страхи більше всього вас турбують.

2. Постаратись перестати «надумувати» собі ситуації, що викликають це почуття.

3. Знайдіть те, що виводить вас з стану страху тобто те, що дає вам віру, що очікування не здійсняться. Зазвичай ця віра у кожного різна, близька йому по духу. В одних це віра в Бога, інших в себе, ЗСУ, вищі сили, тощо.

4. Визначте свої сильні сторони і акцентуйте свою увагу на розвитку саме цих своїх якостей.

5. Перестати себе «жаліти» та оголосити бій своїй ліні.

6. Почати тренуватися та звернути увагу на своє харчування.

7. Поставити для себе мету і прямувати до неї. Якщо не виходить, див. пункт 2.

В більшій мірі, всі страхи, які виникають у нас, на те і називаються внутрішніми, тому що їх продукуємо, в основному, ми самі. І, якщо це так, то здолати ці страхи ми теж можемо самостійно.

Є багато методів позбутися свої страхів. Серед них можна назвати ще такі, досить дієві, як:

- Відволікання. В момент, коли в вас виникає занепокоєння, страх або паніка постарайтесь переключитися на щось смішне або приємне.

- Дихальні вправи. В стресовий момент постарайтесь вповільнити дихання до 8-10 видихів на хвилину. Навчіться це робити спочатку в нормальному стані, щоб потім це в вас виходило без проблем.

- Спостереження. Спробуйте поспостерігати за собою ніби «зі сторони» тоді, коли в вас розвиваються прояви страху. Все що відбувається з вами, свої відчуття, спробуйте викласти на папері. Таким чином відбувається знецінення страхів, вони втрачають свою значимість.

- Творчість. Дуже часто людям легше розібратися із своїми емоціями коли вони беруть до рук олівець чи фарби. Вони викладають на папір чи полотно свої переживання та по-іншому дивляться вже на них. Можна домалювати щось кумедне до своїх страхів і вони поступово втрачатимуть свою силу над вами.

Звичайно, щоб побороти свої внутрішні страхи, цього треба дуже забажати і прагнути щось зробити для вирішення проблеми, а не носитися з нею, як власною дитиною, нікому не довіряючи, та нічого не змінюючи в собі та своєму житті.

Треба прикласти досить багато зусиль, але те того варте.

 

Вікторія Матвєєва

Головний менеджер з інтернет-реклами у РІО-Бердичів

Сайт: https://www.facebook.com/profile.php?id=100094009878398

Три ведмеді запрошує на роботу

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.