Середа, 6 Грудня

8 головних фобій, що заважає будувати стосунки

Щастя в особистому житті не приходить саме собою – над стосунками треба працювати, тільки тоді в парі процвітатиме гармонія та повне порозуміння. Але що робити, якщо побудови відносин заважають потужні фобії, які глибоко вкоренилися у свідомості? Глибинні страхи є у всіх, однак із ними можна і, звичайно, потрібно боротися.

Що заважає стосункам?

Класичні фобії, описані у підручниках з психології, повинні усуватись професійним шляхом – у цьому випадку не обійтися без допомоги досвідченого фахівця. Якщо ж страхи є, але вони не патологічні, цілком реально впоратися власними силами. Головне, визначити, що саме лякає – тоді можна починати працювати над собою, прагнучи внутрішнього балансу та щасливих стосунків.

1. Негативний досвід

Якщо в минулому довелося пережити біль, принесений коханою людиною, це може лякати тим, що негативний сценарій повториться. Душевні рани не затягуються швидко, а якщо вони були надто сильними, то рубці можуть залишитись на все життя. Деякі, панічно боячись повторення важкої історії, повністю відмовляються від побудови особистого життя, віддаючи перевагу спокійній самотності.

Іноді відблиски минулих невдач можуть помічатись у нових відносинах, що вже почалися. Таке лякає і змушує ранимих людей відступати, знову ховаючись у свій одномісний панцир. Людина несвідомо починає шукати в новому партнері знайомі лякаючі риси того, хто колись завдав болю. Звісно, міцні довірчі відносини побудувати у такому стані неможливо.

2. Недосвідченість у сексі

Найчастіше ця проблема стосується чоловіків, адже прийнято вважати, що в ліжку головним завжди є саме чоловік. Якщо він не знає, як підступитися до дівчини, не кажучи вже про те, щоб вміло довести її до оргазму, причина уникнення близького спілкування з жінками стає зрозумілою. Однак і у дівчат трапляються проблеми на цьому ґрунті - наприклад, страх здатися фригідним не дозволяє розслабитися в ліжку.

Щоб не допустити фобічних розладів, пов'язаних з інтимом, варто вдатися до допомоги секс-іграшок – приладчиків для посилення сексуальної насолоди. Чоловік, маючи в арсеналі парочку стимуляторів для клітора, сосків або точки G, легко доставить партнерці море задоволення. А дівчина, мастурбуючи вакуумним або вібро-стимулятором, зможе навчитися легко відчувати оргазми. Щоб вибрати відповідний секс-девайс, достатньо заглянути на сайт відомого секс-шопу SexToys.

3. Підвищені вимоги

Нічого поганого немає в тому, що дівчина шукає собі розумного, забезпеченого та тактичного чоловіка. Також і чоловікам хочеться, щоб поряд була добра, ласкава і господарська подруга. Однак іноді люди малюють собі в голові недосяжний образ ідеальної другої половинки, якого у світі в принципі не існує. І коли бачать, що партнер не дотягує до встановленої планки, лякаються. З'являється відчуття, що все життя доведеться провести з тим, хто ніколи не виправдає покладених на нього надій.

4. Недовіра

Щоб у стосунках з'явилася довіра, потрібен певний час. Однак починати спілкування з підозр – дуже поганий підхід для побудови кохання. Страх виявитися зрадливо обманутим/ошуканим може бути дуже сильним, якщо в минулому доводилося стикатися з проблемами такого роду. Найчастіше недовіра стосується сфери зрад - людина відчуває паніку при думці, що його друга половинка може виявляти інтерес до когось іншого. Допоможе лише взяття себе в руки та регулярні довірчі розмови з партнером без звинувачень та образливих слів.

5. Маніпулювання

Деякі люди страшенно бояться, що ними керуватимуть, чинячи психологічний і моральний тиск. Причому страх найчастіше викликає те, що людина просто не зможе розпізнати маніпуляцію і неусвідомлено стане маріонеткою в руках підступного партнера. Такі люди посилено приховують свої слабкості, щоб друга половинка не мала ниточок, за які можна смикати. Зазвичай цей страх мучить людей з низькою самооцінкою, недовірливих і невпевнених у собі.

6. Відповідальність

Серйозні відносини здебільшого припускають подальше створення сім'ї. Якщо ж один із партнерів не готовий взяти на себе відповідальність за побудову спільного сімейного щастя, проблем уникнути не вдасться. Швидше за все, шлюбу взагалі не буде – стосунки або застопоряться, або розваляться зовсім. Страхи можуть бути різними. Перший – не впоратися з покладеною на себе відповідальністю, другий – помилково та недогляду пов'язати життя з безвідповідальною людиною.

7. Перфекціонізм

Є такі дивовижні люди, які всюди хочуть бути найкращими, найпершими – одним словом, ідеальними. І того ж таки вимагають від своїх близьких. Коли перфекціонізм пов'язаний саме з стосунками, людина весь час перебуває у напруженому чи навіть нервозному стані – адже їй «потрібно» повністю відповідати тому ідеальному образу, який він намалював собі в умі. Нещасний боїться зірватися, допустити помилку – через це на пекло перетворюється не лише його життя, а й життя його партнера.

8. Самотність

Якщо чоловік чи жінка шукає собі пару лише для того, щоб ближче до старості не опинитися на самоті, пиши зникло. Люди на підсвідомому рівні відчувають, коли їх використовують із подібною метою. Вже на етапі знайомства можуть початися проблеми – знайомство просто не відбудеться, тому що об'єкт інтересу незмінно відчуватиме себе піддослідним, якого розглядають як відповідний супутник життя не з любові, а для того, щоб був.

Відносини між чоловіком і жінкою повинні приносити радість, викликати душевне піднесення. Якщо цього не відбувається, варто звернути пильну увагу на свої бажання, потреби та страхи. Якщо є психологічно блоки, що заважають побудувати міцні гармонійні відносини, необхідно усунути їх якнайшвидше безпечним для обох партнерів шляхом.

Вікторія Матвєєва

Головний менеджер з інтернет-реклами у РІО-Бердичів

Сайт: https://www.facebook.com/profile.php?id=100094009878398

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.