Все частіше в сучасному світі ми зустрічаємо різного типу залежності, або бачимо людей, які мають проблеми з ними. Але одна із них зростає зі швидкістю геометричної прогресії, а ім’я її — залежність від інтернет-мереж. Вона має позитивний та негативний вплив на нас, тому треба уважно зважити всі за і проти, які ця залежність вносить в наше життя. Це не стосується людей, які працюють в мережах, хоча і у них теж спостерігається психологічна втома, але вони самі обирають спосіб заробітку на хліб насущний і свідомо йдуть на це. Щодо пересічних громадян, їхніх дітей, то мережі крадуть дорогоцінний час, який можна було б використати для живого спілкування, спостереження за навколишнім світом, занять спортом та розвагами з дітьми, читанням та аналізом прочитаного, пошуком однодумців або тих, хто має неординарні погляди на ті чи інші події. Головне з вказаного вище – це втрата часу, якого не можна повернути. Повз нас проходить багато важливих речей про які ми згодом будемо шкодувати.
Економіка вражень набирає обертів. Вона вимагає не відставати від інших, шукає тих, хто почне працювати на неї, а відпустити їх із своїх тенет вона не згодна. Ось ви вже і стали гвинтиками цього механізму, самі цього не розуміючи.
Вирватися з цієї круговерті не настільки легко, як здається на перший погляд, адже ми живемо в соціумі і залежні від нього. Що ж варто зробити в першу чергу? Насамперед, бажано розібратися зі своїми страхами та навіюваннями, визначитися зі своїми пріоритетами та бажаннями, мати силу виокремити важливі речі для вашого сприйняття навколишнього світу. Поставте собі такі питання і пошукайте в своїй свідомості чесні відповіді, а саме:
- Хто поверне вам витрачений час на перегляд новин, розважального контенту тощо?
- Чи варто обмежувати себе у відпочинку (здоровий сон – міцніше здоров’я) коштом сумнівних матеріалів мереж (адже відрізнити правду від брехні вкрай важко та якщо ви її зуміли винайти, то чи це щось змінить у вашому сьогоденні, а не додасть сумнівів та тривожності)?
- Як ви надолужите втрачені можливості спілкування з батьками, дітьми, онуками, друзями чи рідними?
- Яким чином ви покращите своє життя, якщо отримаєте кільканадцять лайків за ваші фото (окрім, як порадуєте своє его)?
- Якщо люди прагнуть живого спілкування (або хоч телефонного дзвінка) чи варто постійно писати месенджери та чекати миттєвої відповіді, а, не отримавши очікуваного, шукати у всьому «зраду»?
- Чому ви ображаєтесь на неадекватні відповіді в коментарях, якщо їх можна уникнути, не приймаючи участь в сумнівних обговореннях певних тем, якщо можна було б витратити час на щось корисніше?
- Яку останню книгу ви обговорювали зі своїми знайомими і як вона допомогла змінити ваш світогляд або хоча б задуматися над своїм сьогоденням?
- Чи додало вам щастя споглядання картинок, фото інших людей?
- Як ви вважаєте чи варто виносити на загал своє власне життя (фото, думки), чи краще, щоб воно було лише вашим та ваших рідних?
- Яким чином ви зможете уникнути маніпуляцій інших людей, якщо ви свідомо стаєте залежними від мереж, і чи це варте того?
Питань може бути ще дуже багато, але відповіді у кожного будуть свої, головне, щоб ви змогли замислитись і були відверті самі з собою.