Переоцінити значення якісної освіти практично неможливо. А от недооцінити її дуже просто. Річ у тім, що намагання побудувати новітню незалежну державу на базі застарілих стереотипів, які насаджувалися кожному поколінню і таким нехитрим чином вкорінювалися як щось саме собою зрозуміле та апріорі істинне, просто приречене на невдачу.
Сучасний вектор розвитку
На щастя, нам не потрібна, як біблійному пророкові стародавнього народу, повна зміна поколінь, аби розвернути вектор розвитку у правильному напрямкові. Ми вже це робимо попри усі недолугі спроби затягнути українців назад в болото всебічної заангажованості.
Сучасні культурні, просвітницькі та соціальні проєкти мають на меті не тільки ознайомити суспільство з новітніми технологіями, досягненнями науки й техніки, а насамперед заохотити молодь до навчання, продемонструвати якісно новий рівень розвитку, по-справжньому долучити покоління студентів та учнів до науки, а не просто показати її десь на виднокраї як щось надто складне для їхнього розуміння.
Інтерактивна виставка
Однією з величезного переліку таких заходів стала інтерактивна біологічна виставка, інформація про яку була опублікована на proslav.info і яку 21 травня 2024 року презентував у Переяславі Андрій Володимирович Іващенко, доцент кафедри “Документознавства та методики навчання”, керівник соціально-гуманітарного відділу Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. На виставці було представлено 13 експонатів, покликаних зробити стандартний навчальний процес якіснішим та більш наочним, що своєю чергою має позитивно вплинути на засвоєння навчального матеріалу здобувачами освіти.
Наочність та інновації
Серед експонатів біологічної виставки були саме такі, що наочно демонстрували принцип роботи людського вестибулярного апарата, пояснювали механізм дії фантомного болю, будову внутрішніх органів людини, несиметричність обличчя, також були присутніми візуальні ілюзії та головоломки, і, звісно, базовий навчальний набір для надання домедичної допомоги. Пріоритетом проєкту в цілому є пошук інноваційної траєкторії розвитку освіти на базі наявних молодіжних центрів. Такі виставки вже охрестили простором творчості, який стимулює пізнавальну діяльність учнів і, що особливо приємно, він надаватиме викладачам якісно нові технічні можливості для популяризації їхніх дисциплін. А в перспективі реалізація заходу розглядається як ґрунт для подальшої побудови великого інноваційного наукового центру в межах громади.
Не без роботів
Команда «NOVA», талановиті учасники якої системно займаються кодуванням та розробкою робототехніки, на базі цієї біологічної виставки представила свої напрацювання в царині робототехніки. Ця команда виграла грант у програмі «Up Shift» від ЮНІСЕФ, за кошти якого придбала 12 комплектів для конструювання, програмування, вивчання механіки та проведення досліджень. Її мета — популяризувати царину робототехніки серед молоді своєї громади та долучити якомога більше охочих до свого клубу за інтересами.
Майбутнє
Пан Іващенко наголосив, що в разі успіху проєкту біологічної виставки у подальшому його можна доповнювати різними тематичними мультимедійними матеріалами.
Дана виставка є реалізацією грантового проєкту організації HIG (Humanity Innovation Group), що безпосередньо займається пошуком благодійників та організацією подібних інтерактивних виставок. Наразі цей проєкт діє окрім Переяслава лише в чотирьох містах України.
Більше подробиць про захід, партнерів та донорів проєкту можна дізнатися за посиланням на джерело.