П'ятниця, 22 Вересня

Нашого цвіту – по всьому світу: брати Трофимчуки з Бердичева прославляють Україну своїми винаходами

Нашого цвіту – по всьому світу. Чимало українців, не маючи можливості реалізувати себе у власній країні, досягають своєї мети за кордоном. Їх успіхи є візитівкою нашої держави у світі. Брати Олексій та Олександр Трофимчуки з Бердичева, проживаючи в Іспанії, змогли вразити світ своїми  здобутками. На 47-й Міжнародній виставці винаходів «Inventions Geneva» (2019 р.) була представлена інноваційна робота «Технологія електродвигунів коаксіального обертання», яка відповідає світовому рівню розвитку науки і  техніки. Під час цієї значної події її відзначено срібною медаллю.

 

брати Трофимчуки з Бердичева прославляють Україну своїми винаходамиТаланти, відкриття в науці  й досягнення українських фахівців у різних сферах високо цінуються за кордоном. Наші творчі, амбітні, працьовиті, цілеспрямовані та впевнені в собі співвітчизники займають державні посади в інших країнах, підкорюють музичну індустрію і високу моду, грають у фільмах та серіалах та долають спортивні вершини. Бердичівляни – не виняток. І у нас є привід пишатися своїми земляками! Днями журналісти видання «РІО Бердичів» побували в гостях у власниці приватного підприємства виробництва та продажу «Мрія» Світлани Федорівни Трофимчук – матері двох братів-винахідників. З її синами Олексієм та Олександром ми спілкувалися на відстані.

В основі нових ідей, винаходів та креативних дій лежить допитливість

Винахідник – це, по суті, покликання чи стан душі. Інтерес Олексія та Олександра Трофимчуків до точних наук проявився ще у шкільному дитинстві. Які особисті якості допомогли юнакам досягти успіху? «Обидва зростали технарями, – розповіла їх мама, Світлана Федорівна. – Старший син Олексій навчався у школі № 4. Займався спортом. Здобув освіту у медичному училищі, потім вступив до Національної академії внутрішніх справ у м. Хмельницький. Але забрав документи та успішно здав екзамени до Житомирського політехнічного інституту (нині Державний університет «Житомирська політехніка»). Навчання продовжив за кордоном, у Барселоні, в Universitat Politècnica de Catalunya. Молодший Олександр закінчив першу школу імені Тараса Шевченка і музичну по класу фортепіано. А далі – Київський славістичний університет. Пройшов чимало офлайн- та онлайн-курсів. Мабуть, Олексій та Олександр успадкували інтерес до техніки від свого дідуся Федора, який полюбляв займатися електромоторами. А Олексій у дитинстві мріяв про створення свого двигуна… Сини проживають із сім’ями в Іспанії».

Аналітичний розум, креативність, неординарність мислення та здатність передбачати результат сприяли професійному становленню фахівців. Нині 45-річний Олексій Трофимчук – генеральний директор фірм «MagnetarPlus» та «New Pulsar», 34-річний Олександр Трофимчук – інженер-механік компанії «New Pulsar». Винахідникам ніщо людське не чуже. Олексій любить театр і продовжує займатися спортом на аматорському рівні. Олександр грає на фортепіано та створює власними руками різні творчі вироби. Світлана Трофимчук пишається і своїми чотирма онуками. Старша Валерія – студентка університету в Барселоні, знає п’ять мов, має здібності до образотворчого мистецтва. Середня онука Єва навчається в інституті, маленький школяр Іван – ще той розумашка. Ну а у дошкільника Федора – все попереду…

Визнання 47-ї Міжнародної виставки винаходів «Inventions Geneva–2019»

Міжнародний салон винаходів у Швейцарії «INVENTION GENEVA» вже багато років є однією з найбільших та найпрестижніших інноваційних виставок в Європі та у світі в цілому. Проводиться під патронатом Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) – спеціалізованої установи ООН. Увагу зарубіжних інвесторів, ділових людей, підприємців і досвідчених фахівців привертає рівень експонатів: до участі допускаються лише зразки, на які отримано патенти. В основному учасники та відвідувачі виставки –представники в області енергетики, охорони навколишнього середовища, комп’ютерних наук, машинобудування, промислових процесів, електрики, електроніки, цивільного будівництва, обладнання для забезпечення безпеки і охорони, медицини, оптичного устаткування, автомобілів та охорони здоров’я. 47-а Міжнародна виставка винаходів у Женеві завершилася позитивною нотою, писала преса. Було зареєстровано рекордну кількість експонентів – 825 – із 42-х країн світу, які представили понад 1000 винаходів. Олексій Трофимчук презентував від компанії «MagnetarPlus» нову технологію електродвигуна коаксіального типу з роторами, що обертаються протилежно. Нагороди – Диплом виставки і срібна медаль – підтверджують актуальність та унікальність винаходу, який отримав високу оцінку Міжнародного журі. Під час розмови засобами мобільного зв’язку Олексій Трофимчук пояснив: «ККД звичайного електродвигуна у початкових оборотах зазвичай не перевищує 50–70%. Наша електромашина – подвійної дії, тобто функціонує як мотор або як генератор: споживає енергію чи дає її. Два ротори обертаються контрольовано в різні сторони. Загальний середній коефіцієнт корисної дії нашого двигуна – понад 80%. У нових моделях він буде ще вищим і сягатиме 94%. Розрахунковий ККД – 97–98% ».

У 2020-му році виставка «INVENTION GENEVA» не відбулася через обмеження, викликані пандемією COVID-19, у 2021-му експозиція була сформована в онлайн-форматі.

Зараз Олексій Трофимчук займається більш ускладненими розробками – із впровадженням сучасних ідей та інноваційних технологій нового покоління. Компанія «New Pulsar» готує чергову презентацію.

Майбутнє ближче, ніж здається… Переконані, наступні винаходи наших бердичівлян внесуть суттєві зміни у бізнес, промисловість та різні сфери життя і стануть їх частиною.

брати Трофимчуки з Бердичева прославляють Україну своїми винаходами

брати Трофимчуки з Бердичева прославляють Україну своїми винаходами

брати Трофимчуки з Бердичева прославляють Україну своїми винаходами

Посівний календар вересень 2023

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.