Вівторок, 4 Жовтня

Доступ до Інтернету в умовах дачної або сільської місцевості 

02 серп. 2022

Інтернет став постійним супутником людини. Він необхідний для спілкування, розваг, бізнесу, придбання товарів вже не уявити без відвідування інтернет-магазину. Виїжджаючи за межі міста, де немає доступу до мережі, користувач відчуває певний дискомфорт. Коли забезпечити свій котедж кабельним інтернетом неможливо, на допомогу приходить бездротовий зв'язок.

Комплект обладнання для підключення до мережі

В Україні постачальниками бездротового інтернету є компанії Київстар, Vodafone, Lifecell, які експлуатують мережі LTE у частотних діапазонах 1965-1980/2155-2170 МГц, 1800 МГц та 2600 Гц. Скориставшись їхніми послугами, абонент має стабільне з'єднання та високошвидкісний інтернет. Для отримання надійного зв'язку в сільській місцевості або на дачі потрібно придбати комплект сучасного мережевого обладнання, що складається з 3G/4G модему, роутера та антени спрямованої дії, що підсилює 3G/4G.

62e9105a92aee.jpg
Попередньо користувачу бажано визначити місцезнаходження базової станції мобільного оператора, зону її покриття, з'ясувати кількість пристроїв, що вимагають підключення, радіус їх видалення один від одного, а також обсяг необхідного трафіку. Для модему слід придбати SIM-карту необхідного формату місцевого мобільного оператора та вставити її у відповідне гніздо. Оптимальний варіант для будинку - безлімітний план, для дачі можна обмежитись тарифом з фіксованим обсягом трафіку.

Купуючи модем для дачного будиночка, в якому тимчасово відпочиває сім'я, можна скористатися мобільним варіантом девайса. Організація інтернету в котеджі постійного проживання вимагатиме стаціонарного пристрою. Сучасні прилади мають інтуїтивно зрозуміле підключення та підтримують технологію Plag&Play, не вимагають додаткових налаштувань, девайс починає працювати при першому підключенні. USB-модем забезпечує лише одну точку доступу.

Роутер дозволить роздати інтернет на кілька пристроїв. Він може бути як мобільного, і стаціонарного виконання. Маршрутизатор приймає радіосигнал і роздає його іншим користувачам бездротовою локальною мережею Wi-Fi певного радіусу дії. У продажу є пристрої, що поєднують функції обох аксесуарів. При видаленні базової станції на 20 км і більше використовують зовнішню антену спрямованої дії з високим коефіцієнтом посилення, що підтримує технологію MIMO 2×2. Диполь дозволить збільшити швидкість інтернету в 2-2,5 рази.

 
 
 
Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.
Ольга Каткова

Адміністратор сайту "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.