П'ятниця, 29 Вересня

Як вибрати сходи на другий поверх

Таке питання постає у будь-якого господаря, який планує будувати двоповерховий будинок. Серед найпоширеніших варіантів конструкції – металеві, дерев’яні та бетонні. Але, практикою доведено, що найоптимальнішими з точки зору ціна-якість-краса є сходи на металевому каркасі.

 


Тобто, конструкція, яка може включати в себе і дерев’яні і гранітні елементи, але основою якої є зручний, надійний та відносно недорогий металевий каркас. Така конструкція дає можливість виготовити як традиційні прямі сходи з проміжними майданчиками, чи без них, так і напівгвинтові чи гвинтові сходи, які дуже ефектно можуть бути «вписаними» в інтер’єр приміщення.

 

Найпростіші каркасні сходи:

Складаються з двох металевих косурів, між якими приварено рамки з металевого кутника з шириною полички від 35 до 70 міліметрів по розміру сходинки. В середині цієї рамки вкладаються або приварюються прутики з арматури чи гладкої катанки діаметром 6-8 міліметрів, до них прив’язується опалубка, і сходинка заливається бетоном. Потім опалубка відчіпляється, а зверху сходинка облицьовується керамічною плиткою або гранітними плитами.
Але, таку конструкцію зазвичай застосовують у зовнішніх сходах, або ж в технічних чи нежитлових приміщеннях, а в житлових чи офісних будівлях застосовують все ж більш витончені конструкції.

Як розрахувати висоту і ширину сходинки:

Хоча будівельними нормами в житлових приміщеннях дозволяється встановлювати сходи з висотою між сходинками до 20 сантиметрів та шириною сходинки 25 сантиметрів, та все ж найзручнішими у використанні майбутніх сходів є параметри 15 см висоти та 30 см ширини сходинки.
Та перш за все ці параметри розраховують виходячи з висоти приміщення та площі, яка виділяється під сходову клітину. Тут все просто: чим більша висота і чим менша площа, тим вищими будуть сходинки і навпаки – чим більше є місця для облаштування кількох маршів з проміжними майданчиками або, чим нижча висота стелі, то сходинки будуть низькими і зручними.

Найпоширеніші типи каркасних сходів:

  • Сходи на косоурах
  • Сходи на тятівах
  • Сходи на тросах
  • Сходи гвинтові
  • Сходи консольні

І якщо про сходи на тятівах ми, по суті, розповіли в розділі про найпростіші конструкції, то сходи на косоурах можуть бути в деякій мірі, хоч не простішими, але дешевшими. Особливо, якщо використовувати ламані зварні косоури з прямокутних металевих труб, які є нині на ринку у великому астортименті.

Наступними про красі та естетиці можна поставити гвинтові сходи, які завжди видаються милими для ока, хоча і не завжди зручними у користуванні. Так, пройти по ним зазвичай зручно, і навіть розминутись можна, якщо ширина сходинок близька до прийнятого стандарту в 90 см. Але, занести по ним диван не розбираючи його на запчастини практично неможливо. Або ж високий холодильник, який на розбирання по частинам, на жаль, не пристосований.

Ну і для архітектурних гурманів чи витончених естетів, звичайно ж, більше підійдуть не такі прості конструкції, а сходи на тросах або на консолях. Так, їх непросто «вписати» в класичний інтер’єр, але для студій у стилі хай-тек – саме воно.

Одним словом, як надумаєте будувати двоповерховий будинок, вам буде над чим поламати голову, придумуючи собі як з першого поверху попадати на другий і навпаки. Або ж зробіть простіше – запросіть професіоналів із студії «Кузня-Львів», і позбудьтесь головного болю. Вони не тільки сходи вам зроблять, але й грати, навіси, ворота, паркани і взагалі будь-що з металу, що ви собі зможете придумати.

shodi1

shodi2

shodi3

 

 

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Посівний календар вересень 2023

Три ведмеді запрошує на роботу

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.