Вівторок, 30 Трв

Навіщо потрібен стабілізатор напруги

27 лют. 2023

На разі дуже часто трапляються перепади напруги, які якщо не виводять нашу техніку з ладу на зовсім, то негативно впливають на ресурс роботи, зношуючи систему електроприладів. Тому, якщо ви дбаєте про безвідмовну роботу своїх домашніх девайсів, варто задуматись над придбанням стабілізатора напруги. Це можна зробити на сайті https://prel.prom.ua/. А ми розповімо, як обрати стабілізатор для своєї оселі.

Навіщо потрібний стабілізатор напруги

Цей прилад призначений для: 

  • захищає прилади від негативного впливу на прилади від зниження напруги та стрибків підвищення до рівня, більшого ніж рекомендований. 
  • повністю зупиняти роботу техніки, коли її показники досягають критичного значення в найбільшу та найменшу сторони. 
  • Утримання напруги на вибраному рівні при не критичних коливаннях. 

Що потрібно врахувати при виборі пристрою

Перед тим як обрати пристрій, необхідно визначити необхідний рівень потужності, який повинен забезпечити вам пристрій; окреслити проблематику, яку потрібно усунути: це може бути коливання потужності нижче чи вище критичного рівня, чи непередбачувані стрибки електроенергії. 

Для того, щоб визначити необхідну потужність – потрібно скласти усі споживачі електроенергії, які можуть робити у вашій мережі одночасно та додати ще 20 відсотків. Деякі пристрої для своєї роботи використовують надлишкове напруження (це може бути електродвигуни, переносні станції, яким для запуску потрібно більше напруги), для чого і потрібні стабілізатори напруги. Щоб інші прилади не постраждали від цього перепаду. 

Типи пристроїв стабілізації напруги

Вони бувають електронні та електромеханічні. Електронні стабілізатори являють собою прилади, які мають довгий строк служби, та високу надійність. Їх використання універсальне, тому що вони працюють в дуже широкому діапазоні. 

Електромеханічні не працюють в широкому діапазоні, мають не велику швидкість, при тому що мають високу перевантажну здатність. 

На скільки фаз повинен бути розрахований стабілізатор

Існує думка, що якщо три фази введені до будинку, то потрібно встановлювати стабілізатор трьох фазний. Але це зовсім не так.  По перше, ціна однофазного пристрою менша. По друге, у разі поломки потрібно зняти повністю весь блок та везти на ремонт. А коли у вас стоїть однофазний – це можна зробити без відключення усього будинку. 

 

Посівний календар травень 2023

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.